przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Odpowiadający:
Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi:
2019/05/27
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

odpowiadając na Pana interpelację z dnia 20 maja 2019 r. w sprawie pojemników do segregacji przy ulicy Botanicznej informuję, że zgodnie z umową zawartą na „Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz ze wskazanych nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Miasto Szczecin” oraz w oparciu o zapisy uchwały nr VI/81/15 Rady Miasta Szczecin z dnia 24 marca 2015 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Szczecin (zm. uchwałą nr IX/170/15 z dnia 16 czerwca 2015 r., uchwałą nr XX/482/16 z dnia 21 czerwca 2016 r. oraz uchwałą nr XXXIII/901/17 z dnia 12 września 2017 r.) w sektorze IV, tj. na Prawobrzeżu, zostało zlokalizowanych 45 ogólnodostępnych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych segregowanych (tzw. MINI PSZOK). Są to punkty trzech pojemników do gromadzenia papieru, opakowań szklanych oraz opakowań z tworzyw sztucznych z możliwością gromadzenia opakowań wielomateriałowych i metalu. Jeden z takich punktów znajduje się przy ul. Botanicznej/ Ziemniaczanej. Zgodnie z umową firma wywozowa ma obowiązek uprzątnięcia odpadów gromadzonych w bezpośrednim sąsiedztwie pojemników w trakcie realizacji usługi odbioru odpadów oraz na każde zgłoszenie Gminy Miasto Szczecin. W momencie wpłynięcia Pana Zgłoszenia teren był już uprzątnięty.
Ponadto Wykonawca ma obowiązek kontrolowania stanu zapełnienia odpadami pojemników oraz dokonywania niezwłocznie dodatkowych odbiorów odpadów z tych pojemników w razie stwierdzonych przepełnień. Każdy z pojemników został oklejony etykietą, która informuje co można umieszczać w pojemniku, a czego nie należy. Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej deklarując selektywny sposób gromadzenia odpadów otrzymują komplet worków do segregacji, natomiast w zabudowie wielorodzinnej dostarczany jest komplet pojemników. W związku z powyższym każdy, kto wyraża wolę segregacji odpadów ma możliwość skorzystania z worków bądź pojemników, w zależności od typu zabudowy. Pojemnik ogólnodostępne oraz Ekoporty są dopełnieniem systemu. Niestety bardzo często przy pojemnikach ogólnodostępnych gromadzone są odpady, które nie można traktować jako segregowane. Z obserwacji wynika, że podrzucane są najczęściej odpady, które należy zaliczyć jako zmieszane odpady komunalne oraz odpady wielkogabarytowe. Pojemniki do segregacji stoją niezapełnione a obok, tak jak na przedstawionych przez Pana zdjęciach, porozrzucane są śmieci. Biorąc pod uwagę powyższe brak jest uzasadnienia do podstawienia kolejnego zestawu pojemników.

 

 


Interpelacja: Dot. zbyt małej ilości pojemników do segregacji odpadów przy ul. Botanicznej
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/05/27, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/05/27 12:09:47
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/05/27 12:09:47 nowa pozycja