Wyjaśnienia treści SIWZ
Zestaw pytań nr 4
Szczecin 2017-12-18
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.182.13.2017.KB
Znak sprawy: BZP/119/17
Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na„Przebudowę Szkoły Podstawowej nr 59 przy ul. Dąbskiej 105 w Szczecinie”.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom zestaw pytań nr 4 wraz z odpowiedziami:
Pytanie 1:
Proszę o podanie szczegółów siłowników drzwi i klapy oddymiającej.
Odpowiedź:
Zaprojektowano dwa okna oddymiające (klapa podwójna otwierana przeciwbieżnie).
Sumaryczna minimalna powierzchnia czynna musi wynosić min 1,25m2 .
Z uwagi na fakt, iż nad fragmentem klatki schodowej w której umieszczono klapy dymowe zaprojektowano dach strukturalny systemowy, jednolity z projektowaną fasadą strukturalną (dach i fasada słupowo-ryglowa), aluminiowe profile okien dymowych MUSZĄ pochodzić od tego samego dostawcy co dobrany system fasady i dachu strukturalnego. Doboru konkretnych klap lub okien dymowych wykona wykonawca w uzgodnieniu z projektantem po wyborze konkretnego producenta okna oddymiającego i systemu fasady zgodnie
z normatywem VdS
Okna dymowe i ich wszystkie elementy muszą posiadać certyfikacje zgodną z normatywem Vds.
Zgodnie z normąPN-EN 12101-2 urządzenie NSHEV musi spełniać wymagania i być odpowiednio sklasyfikowane. Powyższe wymagania w stosunku do okien oddymiających wykluczają stosowanie do oddymiania błędnych, nieaktualnych rozwiązań: okien niesklasyfikowanych, wyposażonych jedynie w napęd.
Obowiązkowe oznakowanie CE na oknie (etykieta CE powinna posiadać szczegółowe informacje dotyczące danego okna, m.in. powierzchnię czynną oddymiania oraz klasyfikację w świetle normy (PN-EN 12101-2),
Okna dobrane przez Wykonawcę nie mogą mieć parametrów gorszych od podanych poniżej:
-
przebadane zgodnie z normą PN-EN 12101-2, certyfikaty wydane przez VdS
- notyfikowaną jednostkę certyfikującą, -
na systemach aluminiowych od producentów profili fasady i dachy strukturalnego,
- Producent NSHEV musi mieć ważny certyfikat zgodności UE produktu. Bez numeru CPR obliczony NSHEV jest nieważny,
- Podany nr CPR wskazuje certyfikowany zakres wydajności, a ten musi pokrywać obliczone wartości pozycji NSHEV, inaczej nie ma ważnego rozwiązania wg EN-12101-2 (brak zgodności z podaną normą).
Specyfikacja NSHEV
Grupa OKNO
Materiał: Aluminium
Zakres stosowania: Dach
Pozycja montażu: 3°
Forma dachu: Dach pulpitowy
Rodzaj okna dachowego: Klapa podwójna
Mechanizm zamykający: NSHEV bez mechanizmu zamykającego
Kierunek otwarcia: otwieranie na zewnątrz
Rodzaj otwarcia: Klapa podwójna
Szerokość skrzydła: 1266 mm (wymiar podany orientacyjnie – może się różnić w zależności od wybranego przez wykonawcę producenta systemu profili aluminiowych)
Wysokość skrzydła: 921 mm (wymiar podany orientacyjnie – może się różnić w zależności od wybranego przez wykonawcę producenta systemu profili aluminiowych)
Odległość ramy skrzydła: 74 mm (wymiar podany orientacyjnie – może się różnić w zależności od wybranego przez wykonawcę producenta systemu profili aluminiowych)
Ciężar skrzydła: 65 kg (ciężar podany orientacyjnie – może się różnić w zależności od wybranego przez wykonawcę producenta systemu profili aluminiowych)
Struktura szkła: 22 mm (74 mm (wymiar podany orientacyjnie – może się różnić w zależności od wybranego przez wykonawcę producenta systemu profili aluminiowych)
Kąt otwarcia: brak wyboru
Minimalna wymagana pow. czynna: 1,25m2
Przekrój aerodynamiczny (Aa): 1.02 m2 (wymiar podany na podstawie przyjętego do obliczeń rozwiązania – rzeczywisty wymiar może się różnić w zależności od wybranego przez wykonawcę producenta systemu profili aluminiowych)
Całkowity przekrój aerodynamiczny (2xAa): 2.039 m2
Grupa: NAPĘD
Typ: Napęd zębatkowy
Liczba napędów: 1
Napięcie: 24 V
Pozycja montażu 01 (rodzaj): Montaż na ramie
Pozycja montażu 02 (pozycja): Strona przeciwna do zawiasów
Odległość od zawiasów: 100 % Skok: 800 mm
Ilość napędów na NSHEV: 2
Łącznie: 4
Grupa: Norma EN 12101-2
Powierzchnia otwarcia efektywna pod względem aerodynamicznym (załącznik B):
z wiatrem bocznym i owiewkami.
Sterowanie zależne od kierunku wiatru (w zależności od wybranego systemu)
Klasyfikacja niezawodności (załącznik C): Re1000+Le10.000
Niska temperatura otoczenia (załącznik E): T(-15)
Klasyfikacja naporu wiatru (załącznik F): 1500 Pa
Klasyfikacja obciążenia śniegiem (załącznik D): 1200 Pa
Klasyfikacja wytrzymałości termicznej (załącznik G): B300-E
Owiewki:
Konieczne: Tak (4 owiewki)
Rodzaj: Blacha
Wysokość owiewki: 200.0 mm
Konsola: TAK od dostawcy producenta systemu (z uwagi na występujące różnice w systemach aluminiowych, do każdego systemu projektowane są specjalne konsole do montażu napędów)
Ilość konsola na NSHEV: 2
Łącznie: 4
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Pytanie 2:
Czy w skład instalacji CCTV ma wchodzić monitor?
Odpowiedź:
Nie. Projekt przewiduje wykorzystanie istniejącego stanowiska dla monitoringu CCTV zlokalizowanego w pomieszczeniu dyżurki. Należy założyć integrację projektowanego systemu z istniejącym stanowiskiem CCTV.
Pytanie 3:
Proszę o podanie parametrów centrali monit. pracę opraw oświetlenia ewakuacyjnego.
Odpowiedź:
Podstawowe parametry centrali monitorującej pracę opraw awaryjnych:
- ilość opraw awaryjnych w systemie: min. 252;
- ilość kanałów komunikacyjnych: min. 4;
- ilość opraw awaryjnych/kanał: min. 63;
- 2-przewodowa magistrala danych (bez polaryzacji);
- generowanie automatyczne raportów;
- ręczne wykonanie testów;
- automatyczne wykonanie testów;
- lista opraw umożliwiająca identyfikację opraw w obiekcie;
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Pytanie 4:
Projektowane oprawy oświetlenia ewakuacyjnego mają okres gwarancji 24 miesiące
(str.12 opisu do projektu technicznego instalacji elektrycznych) natomiast Inwestor w SIWZ wymaga od wykonawcy 60 miesięcy gwarancji. Wykonawca może udzielić wymaganego okresu gwarancji na wykonane prace czy okablowanie ale nie przedłuży gwarancji producenta na jego wyroby.
Odpowiedź:
Niezależnie od czasu na jak producenci urządzeń udzielają gwarancji zgodnie z zapisami w Warunkach Gwarancji (załącznik nr1 do umowy - złącznik nr4 do SIWZ) Wykonawca zapewnia gwarancję na wszystkie materiały i urządzenia przez cały okres na jaki udzielił Zamawiającemu gwarancji. Oznacza to, że w przypadku awarii takiego urządzenia Wykonawca zobowiązany jest przywrócić je do prawidłowego funkcjonowania poprzez naprawę lub dostawę nowego urządzenia.
Pytanie 5:
Proszę o podanie parametrów tablicy multimedialnej i projektora.
Odpowiedź:
Opis zaprojektowanego monitora interaktywnego umieszczony jest w opracowaniu „Zestawienie tabelaryczne obowiązkowego wyposażenia dla przebudowy SP 59” na stronie E_7” Projekt przewiduje również wykonanie dodatkowej instalacji dla zestawu tablicy multimedialnej i projektora multimedialnego bez dostarczania tych urządzeń.
Pytanie 6:
Gdzie prowadzić rury DVR do podłogowych zestawów PEL w czytelni multimedialnej?
Odpowiedź:
Rury należy prowadzić w ścianie pionowo, następnie w posadzce do puszki łączeniowej. Trasy kablowe układać w sposób umożliwiający późniejszą modernizację instalacji (wymianę, montaż nowego okablowania). Zamawiający dokona w tym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Pytanie 7:
Proszę o załączenie schematu strukturalnego instalacji niskoprądowych -CCTV i LAN.
Odpowiedź:
Schemat załączono w załączniku jako rysunek nr IE-27a. Zamawiający dokona w tym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Pytanie 8:
Proszę o informację na temat sposobu sterowania wentylatorem łazienkowym.
Odpowiedź:
Nie przewiduje się montażu wentylatorów łazienkowych w WC. Uwagę „4. Wentylatory WC zasilić z obwodów oświetleniowych poszczególnych WC” proszę traktować jako nieaktualną. Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Pytanie 9:
Proszę o podanie danych technicznych instalacji radiowęzła, puszki łączeniowej oraz głośników (oraz sposób ich łączenia) wchodzących w zakres inwestycji. Proszę również o podanie nazwy systemu aktualnie funkcjonującego w obiekcie w celu zapewnienia kompatybilności urządzeń.
Odpowiedź:
Dane techniczne systemu istniejącego:
- Mikrofon pulpitowy PA-6000RC,
- Wzmacniacz 6-strefowy PA-6480,
- Kabel SPC-525CA, 2x2,5mm2,
- Głośniki ścienne EUL-42/WS,
prod. Monacor, system PA.
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Pytanie 10:
Czy między nowym a starym budynkiem szkoły znajdują się istniejące trasy kablowe w korytkach które można wykorzystać do realizacji połączeń do nowoprojektowanych urządzeń?
Odpowiedź:
Pomiędzy nowym a starym budynkiem znajdują się istniejące trasy kablowe. Z uwagi na zajętość istniejących koryt oraz ograniczony dostęp należy przewidzieć konieczność wykonania nowych tras kablowych.
Pytanie 11:
Czy prace remontowe przewidziane w niniejszej inwestycji będą się odbywały na czynnym obiekcie?
Odpowiedź:
Część obiektu przewidziana do remontu będzie wyłączona z użytkowania. Zajęcia szkolne będą się odbywały w nowo wybudowanej części obiektu.
Pytanie 12:
Proszę o podanie informacji na temat standardu oraz materiału z którego ma być wykonana puszka podłogowa W przypadku podłogowych zestawów PEL. Proszę również o podanie sposobu ich zasilenia.
Odpowiedź:
Dla poziomu +1 puszki podłogowe zasilić prowadząc przewody w projektowanych korytach elektroinstalacyjnych na poziomie +1, następnie z koryta do ściany prowadzić instalację w rurkach w przestrzeni międzysufitowej (montaż rurek nastropowo). Odcinek pionowy instalacji prowadzić w rurce układanej w ścianie pod tynkiem. Następnie instalację od ściany do punktu podłogowego PEL prowadzić w rurce w posadzce.
Dla poziomu +3 puszki podłogowe zasilić prowadząc przewody w projektowanych korytach elektroinstalacyjnych na poziomie +1. Rozprowadzenie instalacji w przestrzeni międzysufitowej poziomu +1. Trasy kablowe od koryta do puszki podłogowej wykonać w rurce ochronnej. Następnie w miejscu lokalizacji puszki wykonać przepust z poziomu +1 na poziom +3.
Trasy kablowe układać w sposób umożliwiający późniejszą modernizację instalacji (wymianę, montaż nowego okablowania).
Puszka podłogowa przystosowana do montażu modułów K45 (liczbę modułów wskazana na rysunkach w dokumentacji). Montaż puszki w kasecie metalowej do podłóg wylewanych.
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Pytanie 13:
Proszę wskazać miejsce montażu elementów systemu domofonowego. Brak projektu.
Odpowiedź:
Projektuje się montaż 2szt. kaset domofonowych z 3 przyciskami wywołania oraz unifonów. Projektuje się system domofonowy umożliwiający integrację z istniejącymi rozwiązaniami.
Pierwszą kasetę domofonu z przyciskami wywołania montować na elewacji przy drzwiach wejściowych do części kuchennej (klatka schodowa 0/08). Z kasety projektuje się wywołanie projektowanej słuchawki domofonowej zlokalizowanej w pomieszczeniu -1/16 korytarz części kuchennej, słuchawki zlokalizowanej w istn. pom. Sekretariatu oraz projektowanej słuchawki w proj. pom. Sekretariatu (pom. nr 1/05).
Projektuje się montaż kasety domofonowej przy wejściu od stronu boiska. Montaż kasety wykonać w pobliżu drzwi do korytarza nr 0/15 (komunikacja). Wywołanie z kasety: słuchawki zlokalizowanej w istniejącym pomieszczeniu dyżurki, słuchawki zlokalizowanej w istn. pom. Sekretariatu oraz projektowanej słuchawki w proj. pom. Sekretariatu (pom. Nr 1/05).Istniejący system domofonowy oparto o produkty firmy Miwi-Urmet. W istniejącym budynku szkoły zainstalowano: 3kpl. (kasety bramofonowej z 4 przyciskami: 1083/74, 1083/12, 1148/62, 1149/52), 1kpl. zasilacz systemowy (1083/20A, 1083/75, 1083/17), 5szt. Unifon 1183/3 Urmet.
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Pytanie 14:
Proszę o podanie parametrów maty grzewczej oraz sposobu jej sterowania - czujniki, sterownik itp.
Odpowiedź:
Sterowanie za pomocą istniejącego termostatu DEVIreg 850 III w rozdzielnicy TP-MAT. Termostat steruje cewką 230V stycznika. Zabezpieczenie nadprądowe 1-bieg. C25, stycznik min. 1-bieg. 25A. Przewód zasilający YDYżo 3x6mm2.
Parametry maty:
– moc jednostkowa maksymalnie 300W/m2;
– odporna na warunki zewnętrzne;
– gwarancja producenta 10 lat
Powierzchnię pokryć przykładowo za pomocą zespołu 3szt. mat o długości 6m i szerokości 1m.
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji siwz.
Załączniki:
- Rysunek nr IE-27a (.pdf, 122 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2017/12/18
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Klaudia Brudło
- dnia:
- 2017/12/18 15:05:41
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2017/12/18
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Klaudia Brudło
- dnia:
- 2017/12/18 14:59:56
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Klaudia Brudło | 2017/12/18 14:59:56 | nowy zestaw pytań |