przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania-zestaw nr 1.


Szczecin, 29.08.2013r.

Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu

Nasz znak: BZP-S.271.314.4.2013.KSD
Oznaczenie sprawy: BZP/103/13
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Budowę kompleksu sportowego w ramach programu pn. „Gryfuś” przy Przedszkolu Publicznym nr 46 przy ul. Zawadzkiego 128, 71-246 Szczecin”.

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści SIWZ. Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

Pytanie nr 1

Zamawiający w SIWZ opisuje wymagania dotyczące wiedzy i doświadczenia. Wymagane są trzy roboty, jedną z nich ma być plac zabaw z nawierzchnią bezpieczną.
Czy Zamawiający uzna za spełnienie warunku jeżeli Wykonawca wykaże się wykonaniem jednego placu zabaw z nawierzchnią bezpieczną o wartości 300 tysięcy, oraz wykonaniem dwóch boisk sportowych z nawierzchnią poliuretanową o wartości każdego zadania powyżej 120 000 zł.

Odpowiedź na pytanie nr 1

Zamawiający informuje, że zapis w p.3.2 rozdziału V SIWZ odnośnie udokumentowania wymaganej wiedzy i doświadczenia pozostaje bez zmian.

Pytanie nr 2

Zwracam się z prośbą o określenie kolorystyki nawierzchni poliuretanowej. Informuję, że podstawowym i najtańszym kolorem nawierzchni poliuretanowej jest kolor ceglastoczerwony. Trochę droższy jest zielony. Zdecydowanie droższe są kolory: odcienie niebieskiego, szary, fioletowy, żółty, pomarańczowy. Dostępność kolorów jest ograniczona.

Odpowiedź na pytanie nr 2

Kolorystyka nawierzchni poliuretanowej zgodnie z projektem budowlano- wykonawczym branży architektura p.5 opisu technicznego i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót p.2.

Pytanie nr 3

Zwracam się z prośbą o dopuszczenie nawierzchni bezpiecznej wylewanej na ścieżce zdrowia. Nawierzchnia bezspoinowa wykonywana in situ posiada znacznie lepsze właściwości eksploatacyjne niż nawierzchnia z płyt. Nawierzchnia z płyt jest dość nietrwała, poprzez łączenia płyt wilgoć dostaje się w głąb nawierzchni, przez co powstają odkształcenia, wybrzuszenia i zabrudzenia.

Odpowiedź na pytanie nr 3

Warunki siwz pozostają bez zmian.

Pytanie nr 4

W związku z opisaniem przez Zamawiającego technologii wykonania nawierzchni placu zabaw jako płytek prefabrykowanych, zwracamy się z pytaniem czy Zamawiający dopuści do przetargu nawierzchnię bezpieczną wytwarzaną bezpośrednio na placu budowy, tzw. in-situ. Place zabaw wykonane aktualnie opisaną technologią tj. płytki, charakteryzują się bardzo słabą wytrzymałością na użytkowanie. Najbardziej rozpoznawalną wadą tej konstrukcji jest tzw. Klawiszowanie płytek tzn. odspajanie się najpierw narożników a później całych płytek. Nawierzchnia in- situ jako nawierzchnia wylewana, jako masa stanowi jednolitą powierzchnie i z tego względu pozbawiona jest powyższych wad.


Odpowiedź na pytanie nr 4

Warunki siwz pozostają bez zmian.


 


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2013/08/29
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Katarzyna Stachowicz
dnia:
2013/08/29 12:27:25
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Stachowicz 2013/08/29 12:27:25 nowa pozycja