przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Zestaw pytań numer 3


 

Szczecin, 16.03.2016r.

Wykonawcy uczestniczący w postępowaniu

Nasz znak: BZP-S.271.17.12.2016.KSD

Znak sprawy: BZP/14/16

Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:„Budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych- Ekoportu, przy ul. Arkońskiej (róg ul. Harcerzy) w Szczecinie”.

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

Pytanie nr 1

W przedmiarze robót „Zewnętrzna kanalizacja sanitarna i deszczowa” występują w poz. 70 studnie kanalizacyjne D23, D24, D25 natomiast na profilach te studnie nie występują – czy należy wykonać te studnie?

Odpowiedź nr 1

Tak, studnie należy wykonać.

Pytanie nr 2

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zastosowanie studni fundamentowych o średnicy Ǿ150 z kręgów o wysokości 100cm?

Odpowiedź nr 2

Wykonanie studni fundamentowych o średnicy 150 cm zgodnie z projektem budowlanym. Zamawiający nie wyraża zgody na zastosowanie kręgów o wysokości 100 cm.

Pytanie nr 3

W specyfikacji technicznej  punkt B7 jest jedynie mowa o zabezpieczeniu antykorozyjnym      konstrukcji stalowej, czy ma być ona również zabezpieczona ogniowo? Czy jedynie później pokryta farba olejną jeżeli tak to jakiego typu ma być to powłoka malarska?

Odpowiedź nr 3

Konstrukcja stalowa cynkowana ogniowo (nie przewiduje się malowania).

Pytanie nr 4

Punkt 163 przedmiaru mówi o: Mechanicznym profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w gruncie kat. I-IV. Czy uwzględnić również wykonanie koryta wraz z wywózką ziemi. Jeśli tak to na jaką głębokość  i odległość wywozu?

Odpowiedź nr 4

Roboty związane wykonaniem koryta pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wywozem ziemi i gruzu uwzględniono w rozdziale 1 Przedmiaru robót – Roboty rozbiórkowe. Niemniej jednak,  Zgodnie z SIWZ Wykonawca ma uwzględnić w ofercie cenowej wszystkie koszty niezbędne do prawidłowej realizacji w oparciu: o pomocnicze przedmiary robót, a także wszystkie prace jakie z technicznego punktu widzenia są konieczne do prawidłowego wykonania zadania. Podstawą wyceny jest dokumentacja projektowa oraz wszelkie inne informacje o przedmiocie zamówienia zawarte w siwz, przy czym załączone do siwz przedmiary robót nie są podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a mają jedynie charakter pomocniczy, informacyjny. Wobec powyższego mogą występować rozbieżności pomiędzy ilością i zakresem prac wykazanych w załączonych przedmiarach robót, a ilością i zakresem prac do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej. Zagospodarowanie i wywóz ziemi leżą w gestii Wykonawcy, tym samym Zamawiający nie wskazuje rzeczywistej odległości.

 Pytanie nr 5

W dziale zagospodarowanie terenu poza Ekoportem uwzględniono jedynie wykonanie koryta,       nie uwzględniając wywiezienia ziemi? Czy dodać pozycje wywóz ziemi, jeśli tak no na jaką       odległość?

Odpowiedź nr 5

Odpowiedź dla pkt 4 w części dotyczącej kosztów niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania oraz zagospodarowania i wywozu ziemi. 

Pytanie nr 6

Czy zamawiający dysponuje bardziej szczegółowym projektem nawierzchni placu manewrowego, szczególnie prosimy o zamieszczenie przekroju warstw konstrukcyjnych oraz szczegółów zbrojenia płyty betonowej.

Odpowiedź nr 6

Warstwy konstrukcyjne placu manewrowego zostały scharakteryzowane w opisie technicznym, pkt 3 Projekt zagospodarowania terenu oraz pomocniczo w poz. od 164 do 172 przedmiaru robót budowlanych.

Pytanie nr 7

Czy zamawiający dopuszcza zastosowanie separatora o równoważnych parametrach z   wkładem koalescencyjnym zamiast projektowanego z wkładem lamelowym?

Odpowiedź nr 7

Zamawiający dopuszcza przyjęcie takiego rozwiązania, jako równoważne.

Pytanie nr 8

W projekcie elektrycznym brak jest danych na temat zasilania elektrycznego przepompowni wód deszczowych oraz umiejscowienia jej szafki kontrolnej. Proszę o podanie w/w parametrów.

Odpowiedź nr 8

Zasilanie elektryczne szafki kontrolnej przepompowni wód deszczowych należy wykonać z rozdzielnicy TG (wiatrołap), z obwodu numer 37, z zabezpieczeniem jednofazowym S311/C6, przewodem YDY3x2,5mm2 układanym w tynku i w przestrzeni stropów podwieszonych. Umiejscowienie szafki kontrolnej typu Aquamatic Domestic C 750-3 (1-faz. 1,1kW) lub równoważnej: w pomieszczeniu nr 13 (WC męskie), nad muszlą ustępową, zgodnie z projektem budowlano – wykonawczym branży sanitarnej.

Zamawiający dokonuje modyfikacji projektu budowlano wykonawczego branży elektrycznej.

Pytanie nr 9

Czy zamawiający dysponuje bardziej szczegółowym projektem nawierzchni placu manewrowego, szczególnie prosimy o zamieszczenie przekroju warstw konstrukcyjnych oraz szczegółów zbrojenia płyty betonowej.

Odpowiedź nr 9

Zamawiający udzielił odpowiedzi – pkt 6.

Pytanie nr 10

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesunięcie terminu składania ofert przetargowych w przedmiotowym postępowaniu. Z uwagi na złożoność przedmiotu zamówienia oraz krótki czas wyznaczony przez Państwa na złożenie ofert sprawia, że rzetelne przygotowanie poprawnej merytorycznie, wyczerpującej, a także zgodniej z Państwa zaleceniami wyceny robót wchodzących w zakres zamówienia staje się niezwykle trudne. Wydłużenie tego okresu, pozwoli nam na skompletowanie odpowiedniej dokumentacji oraz na przygotowanie treści oferty, tak by nie budziła ona wątpliwości Zamawiającego.

Odpowiedź nr 10

Zamawiający dokonał modyfikacji w zakresie terminu składania ofert.


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2016/03/16
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Katarzyna Stachowicz
dnia:
2016/03/16 09:13:44
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Stachowicz 2016/03/16 09:13:44 nowy zestaw pytań