przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0012.5.77.2016
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. EDUKACJI
Z DNIA 16 LISTOPADA 2016 ROKU


Początek posiedzenia - 12:00
Zakończenie posiedzenia - 14:00

Posiedzenie Komisji otworzyła i przewodniczyła obradom p. Stefania Biernat - Przewodnicząca Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodnicząca zaproponowała następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia Komisji.
3. Opiniowanie projektów uchwał na sesję Rady Miasta:
- Nr 238/16 w spr. trybu udzielania i rozliczania dotacji oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania dla niepublicznych: przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół i placówek funkcjonujących na terenie Gminy Miasto Szczecin,
- Nr 239/16 w spr. trybu udzielania i rozliczania dotacji oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania dla publicznych szkół, dla których Gmina Miasto Szczecin nie jest organem prowadzącym, funkcjonujących na terenie Miasta Szczecin.
4. Przedstawienie projektu - Działanie 08.07.00 - Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia w ramach strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego – projekt „czas na zawodowców – wzrost jakości kształcenia zawodowego szczecińskich szkół”.
5. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie wniesiono.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia Komisji.


Protokół z posiedzenia Komisji w dniu 09.11.16 przyjęto w głosowaniu: za - jednomyślnie.


Ad. pkt. 3.
Opiniowanie projektów uchwał na sesję Rady Miasta:
- Nr 238/16 w spr. trybu udzielania i rozliczania dotacji oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania dla niepublicznych: przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół i placówek funkcjonujących na terenie Gminy Miasto Szczecin,
- Nr 239/16 w spr. trybu udzielania i rozliczania dotacji oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania dla publicznych szkół, dla których Gmina Miasto Szczecin nie jest organem prowadzącym, funkcjonujących na terenie Miasta Szczecin.


Projekt uchwały Nr 238/16 w spr. trybu udzielania i rozliczania dotacji oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania dla niepublicznych: przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół i placówek funkcjonujących na terenie Gminy Miasto Szczecin,

M. Łabuń – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty - omówiła projekt uchwały zgodnie z uzasadnieniem.

S. Biernat – zapytała o zapisy par. 16 projektu uchwały – czy te zapisy dają możliwość podwyższenia kwoty dotacji dla szkół niepubliczne dla dorosłych?

M. Łabuń – powiedziała, że w tym przypadku najistotniejszym jest doprecyzowanie zapisów „najbliższa” : w tej chwili dla szczecińskich szkół policealnych nie będzie to szkoła w Drawsku. Jednak nadal podniesienie stawki procentowej pociągnie za sobą podwyżki we wszystkich placówkach tego samego typu.

U. Pańka – podkreśliła, ze nie mamy publicznych szkół policealnych w Szczecinie. Wiemy, że w większości miast te dotacje są wyższe. Uznała, ze powinniśmy podjąć jakiś wniosek w tej sprawie.

B. Baran – przypomniał, że były takie wnioski z komisji.

M. Łabuń – powiedziała, że Wydział spodziewa się, iż od stycznia przyszłego roku będą to większe środki. Sytuacja tych szkól powinna się poprawić.

M. Liktoras – zapytała, czy po tej nowelizacji zostaną jeszcze jakieś sporne kwestie?

M. Łabuń – powiedziała, że Wydział potrzebuje czasu, aby wiedzieć to na 100%. Wydaje się jednak, że ta nowelizacja odpowiada na wszystkie zgłaszane sporne sprawy.

Wobec braku dalszych pytań Przewodnicząca Komisji poddała pod głosowanie projekt uchwały Nr 238/16.

Komisja zaopiniowała ww. projekt pozytywnie w głosowaniu: za – jednomyślnie.

Projekt uchwały Nr 239/16 w spr. trybu udzielania i rozliczania dotacji oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania dla publicznych szkół, dla których Gmina Miasto Szczecin nie jest organem prowadzącym, funkcjonujących na terenie Miasta Szczecin,

M. Łabuń – omówiła projekt uchwały zgodnie z uzasadnieniem.

W głosowaniu: za – jednomyślnie, Komisja zaopiniowała ww. projekt uchwały pozytywnie.


Ad. pkt. 4.
Przedstawienie projektu - Działanie 08.07.00 - Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia w ramach strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego – projekt „czas na zawodowców – wzrost jakości kształcenia zawodowego szczecińskich szkół”.


Projekt uchwały Nr 248/16 w spr. wyrażenia zgody na przystąpienie do projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn."Czas na zawodowców - wzrost jakości kształcenia zawodowego szczecińskich szkół" złożonego w ramach konkursu nr RPZP.08.07.00-IP.02-32-K05/16 - Oś Priorytetowa VIII Edukacja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 8.7 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz jego realizację.

M. Łabuń – omówiła projekt uchwały zgodnie z uzasadnieniem.

U. Pańka –zapytała: kto jest autorem, kierownikiem projektu?

M. Łabuń – wyjaśniła, że do projektu aplikował Wydział Oświaty, to jest projekt Miasta Szczecin.

U. Pańka – zapytała, czy są zatrudnione w wydziale osoby do realizacji tego projektu? Powiedziała, że to się trudno realizuje i rozlicza. Projekt jest b. cenny, warto o niego zadbać.

M. Łabuń – wyjaśniła, że pracownikami prowadzącymi projekt są pracownicy Wydziału Oświaty, którzy realizują go w ramach swoich obowiązków.

M. Gadomska – zapytała, czy zaplanowano, kto w szkołach będzie się zajmował tym projektem? Czy nauczyciele ze szkoły macierzystej? Czy są tu jakieś ustalenia?

M. Ciszewski – Wydział Oświaty – potwierdził, że koordynacją projektu zajmują się pracownicy WOś. Konstrukcja projektu wygląda w ten sposób że dyrektorzy placówek otrzymają pełnomocnictwo Prezydenta do realizacji projektu na ich terenie oraz do kwalifikacji zawodowych osób prowadzących kursy i szkolenia. To do nich będzie należała decyzja nt. zatrudnienia personelu (m.in. koordynator, księgowa, specjalista ds. zamówień publicznych).

W głosowaniu: za – jednomyślnie Komisja zaopiniowała ww. projekt uchwały pozytywnie.


Ad. pkt. 5.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie wniesiono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodnicząca Komisji
 
Katarzyna Kamińska
Główny Specjalista BRM
 Stefania Biernat

udostępnił:
BRM
wytworzono:
2016/11/10
odpowiedzialny/a:
Katarzyna Kamińska
wprowadził/a:
Katarzyna Kamińska
dnia:
2016/11/28 12:25:54
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Kamińska 2016/11/28 12:25:54 Nowa pozycja
Katarzyna Kamińska 2016/11/10 11:34:55 Nowa pozycja