przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Inwestycji Miejskich
Odpowiadający:
Zastępca Prezydenta Aleksander Buwelski
Data odpowiedzi:
2010/11/17
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Nie

W odpowiedzi na interpelację jw. przekazaną pismem znak: BPM-l/IŁ/0057/175/10 z dnia 09.11.2010 r, w sprawie zaawansowania realizacji zadania „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do stref inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa przeznaczonych pod funkcje przemysłowo -składowe" informuję, że:

Ad.1
1. Wniosek o dofinansowanie projektu „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do stref inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa przeznaczonych pod funkcje przemysłowo składowe" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 został złożony do Urzędu Marszałkowskiego w dniu 30 września 2010 r.

2. W dniu 03.11.2010r. Instytucja Zarządzająca tj. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zakończył ocenę w/w projektu. Projekt uzyskał pozytywną ocenę i rekomendację do uzyskania dofinansowania. Obecnie Biuro Budżetu i Funduszy Pomocowych oczekuje na uzyskanie wytycznych Wydziału Wdrażania RPO Urzędu Marszałkowskiego, celem przygotowania przez Gminę niezbędnych dokumentów do podpisania umowy o dofinansowanie.

3. Przedmiotowy projekt będzie realizowany w trybie zaprojektuj i wybuduj. W związku z powyższym przeprowadzone zostaną dwa postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ( dwa przetargi nieograniczone):
- na wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych (wg. Warunków Kontraktu FIDIC). Z uwagi na ograniczone środki finansowe przewiduje się etapowanie realizacji robót budowlanych. Dokumentacja projektowa zostanie opracowana dla całej inwestycji z uwzględnieniem etapowania, natomiast w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Zachodniopomorskiego zrealizowany zostanie Etap l.
- na nadzór projektu - tj. pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu (wg. Warunków Kontraktu FIDIC).
Obecnie opracowywane są materiały przetargowe niezbędne do przeprowadzenia procedury udzielenia zamówienia publicznego.
Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do stref inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa przeznaczonych pod funkcje przemysłowo -składowe" oba przetargi planowane są w roku bieżącym.

Ad. 2
Realizacja projektu, jak w tytule obejmuje kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa w niezbędną infrastrukturę techniczna oraz we właściwe połączenie w/w terenów z układem komunikacyjnym autostrady A-6 i miasta, w skład, których wchodzą n/w zadania:

1.Kompleksowe uzbrojenie terenów Trzebusz i Dunikowa:
1a. Budowa niezbędnych dróg w Dunikowie i Trzebuszu umożliwiających skomunikowanie terenów Miasta objętych Podstrefą Szczecin SSĘ Euro-Park Mielec,
1b. Uzbrojenie terenów w Trzebuszu - w zakresie umożliwiającym realizację inwestycji na terenach Miasta objętych Podstrefą Szczecin SSĘ Euro-Park Mielec,
1c. Uzbrojenie terenów w Dunikowie - w zakresie umożliwiającym realizację inwestycji na terenach Miasta objętych Podstrefą Szczecin SSĘ Euro-Park Mielec,
1d. Budowa drogi dojazdowej łączącej tereny strefy inwestycyjnej Dunikowa z ul. Tczewską.
2. Połączenie terenów Trzebusza i Dunikowa z układem komunikacyjnym autostrady A6 i miasta:
2a. Budowa ul.Nowoprzestrzennej na odcinku od ul. Goleniowskiej do autostrady A6, 2b. Budowa połączenia ul. Nowoprzestrzennej z ul. Goleniowskąi ul. Lubczyńską
2c. Budowa połączenia ul. Nowoprzestrzennej ze strefą inwestycyjną Trzebusza,
2d. Przebudowa ul. Tczewskiej na odcinku od autostrady A-6 do skrzyżowania z drogą prowadzącą do stery inwestycyjnej w Dunikowie .
Zakres projektu w formie graficznej przedstawiony jest na planszy koordynacyjnej, stanowiącej załącznik do niniejszego pisma.

Ad.3
Gmina Miasto Szczecin nie prowadziła, ani też nie prowadzi negocjacji z INTERGAS Sp. z o.o. w sprawie realizacji budowy węzła Tczewska i dróg dojazdowych do strefy ekonomicznej. Od 2007 r. prowadzone są rozmowy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Wielgowa dotyczące uregulowania komunikacji na osiedlach Wielgowo i Dąbie w kontekście dojazdu samochodów ciężarowych do zakładów w Dunikowie. We wrześniu 2010 r. zostało opracowane studium wykonalności dla zadania pn. „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do stref inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa przeznaczonych pod funkcje przemysłowo - składowe". Obecnie przygotowywany jest projekt Porozumienia pomiędzy Gminą Miasto Szczecin a Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Wielgowa, w którym zostaną określone zasady współdziałania w zakresie przygotowania, realizacji i finansowania doprowadzenia infrastruktury technicznej do strefy inwestycyjnej w Dunikowie w ramach realizacji ww. zadania. Podpisanie Porozumienia przez Strony przewidziane zostało na przełomie 2010/2011 roku.


Ad.4
Dnia 25 października 2010 r. została podjęta Uchwała nr LII/1374/10 Rady Miasta Szczecin w sprawie Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „ Dąbie -Trzebusz" w Szczecinie. Tereny Trzebusza objęte Podstrefą Szczecin SSĘ EURO-PARK Mielec przeznaczone zostały w ww. planie miejscowym pod: zabudowę usługową, produkcyjną, magazynową, a także składy, stacje transformatorowe oraz stacje paliw. Na przedmiotowym terenie dopuszcza się usługi m.in. w zakresie: utrzymania ruchu, logistyki, transportu, telekomunikacji, działalności socjalnej towarzyszącej głównej funkcji terenu, handlu detalicznego i hurtowego oraz rzemiosła. Ponadto zgodnie z charakterystyką warunków geologiczno - inżynierskich, wykonaną na potrzeby opracowania ekofizjograficznego (dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Dąbie -Trzebusz") tereny Trzebusza włączone do SSĘ znajdują się w obszarze zalegania rzecznych i lokalnie wydmowych piasków i są terenami przydatnymi dla zabudowy. Występują tam, bowiem grunty generalnie nośne, mogące jedynie lokalnie wykazywać rozluźnienie i stanowić podłoże o ograniczonej nośności. Pod względem warunków gruntowo - wodnych, teren Trzebusza znajduje się w obszarze, gdzie głębokość do zwierciadła wody wynosi ponad 1, O -- 2, O m p.p.t. Oznacza to, iż jest to teren przydatny dla zabudowy z zastrzeżeniem, iż zabudowa nie powinna posiadać podpiwniczenia, a wykopy pod głębsze elementy infrastruktury technicznej wymagać będą odwodnień. Z przywołanego powyżej opracowania ekofizjograficznego jednoznacznie wynika, iż teren Trzebusza włączony do SSĘ nie znajduje się w obszarze zalegania bagiennych gruntów organicznych na rzecznych piaskach,
 


Interpelacja: Dot. zaawansowania realizacji zadania"Uzbrojenie terenów Szczecińskiej Strefy Ekonomicznej- Trzebusz, Dunikowo"
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2010/11/17, odpowiedzialny/a: Katarzyna Stachowicz- Dąbrowska, wprowadził/a: Katarzyna Stachowicz, dnia: 2010/11/17 14:28:41
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Stachowicz 2010/11/17 14:28:41 nowa pozycja