Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Wydział Gospodarki Komunalnej
- Odpowiadający:
- Zastępca Prezydenta Mariusz Kądziołka
- Data odpowiedzi:
- 2014/08/20
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Nie
W odpowiedzi na Pani zapytanie z dnia 5 sierpnia 2014 r. (nr 1625) w sprawie roweru miejskiego uprzejmie informuje, co następuje:
Ad. 1 i 2. Wybrany Wykonawca spełnił wymogi w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na realizację umowy, postawione w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przez Komisje Przetargową oraz w powszechnie obowiązujących przepisach prawa. Wskazana specyfikacja została zatwierdzona jako zgodna z prawem przez dwóch niezależnych radców prawnych oraz Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin. Wszystkie złożone w przetargu dokumenty uzyskały akceptacje Komisji Przetargowej jako zgodne z SIWZ.
Ad. 3. Trudności sprawia ustosunkowanie się do argumentu, iż "przyglądając się ekipom montujących stacje można sobie zadań pytanie, czy ten sprzęt wytrzyma kilka lat eksploatacji?". W żaden sposób na podstawie wyglądu ekip montujących stacje nie można stwierdzić wytrzymałości sprzętu. Wskazuję jednak, iż obserwacje prowadzone podczas montażu stacji przez wykonawcę dają podstawę do stwierdzenia solidności ich wykonania i montażu. Główne elementy stacji wykonane są ze szczotkowanej stali nierdzewnej, elementy zawierające w sobie elektronikę są zabezpieczone przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, a dodatkowo wszystko objęte jest gwarancja producenta.
Zgłaszający wątpliwości podnosi również zastrzeżenia co do jakości rowerów. W SIWZ bardzo szczegółowo określone zostały wymogi dla roweru. Specyfikacja techniczna była również konsultowana z osobami posiadającymi specjalistyczną wiedzę na temat budowy i eksploatacji jednośladów. Zamawiający opisując szczegółowe wymogi dla rowerów założył, iż dostarczony w ramach zamówienia rower powinien być przyjazny użytkownikom, odporny na uszkodzenia mechaniczne (z wykluczeniem aktów wandalizmu) oraz tani w obsłudze i serwisowaniu. Prawdziwy test i weryfikację założeń system przejdzie dopiero po oddaniu do eksploatacji, która powinna rozpocząć się w najbliższych dniach.
Jeśli chodzi o termin zakończenia realizacji inwestycji wskazać należy, iż zgodnie z zapisami par. 4 ust. l umowy nr 5l/NiOL/DWNP/2014 zawartej dnia 6 maja 2014 roku w rezultacie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę kompleksowego systemu wypożyczania rowerów - Szczeciński Rower Miejski (SR\1), wykonawca Bike U Sp. z o.o. zobowiązał się do wykonania przedmiotowej umowy w terminie 90 dni od daty zawarcia umowy. Jako, że umowa została zawarta w dniu 6 maja 20 14 roku termin jej realizacji upłynął dnia 4 sierpnia 2014 r. W związku z faktem upływu terminu realizacji, oraz brakiem wykonania przez wykonawcę przedmiotu umowy, na podstawie par. 9 ust. l pkt. 2 Spółka NiOL, rozpoczęła naliczanie kary umownej za opóźnienie w uruchomieniu systemu SRM w wysokości 0,3 procent łącznego wynagrodzenia brutto za każdy dzień opóźnienia. O fakcie rozpoczęcia naliczania kary poinformowaliśmy jednocześnie wykonawcę.
Interpelacja: Dot. roweru miejskiego