przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności
Odpowiadający:
Sekretarz Miasta Ryszard Słoka
Data odpowiedzi:
2013/03/05
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

W odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie Basenu Górniczego w Szczecinie uprzejmie informuję, że przeprowadzono analizę zdarzeń drogowych i ocenę stanu oznakowania w tym rejonie.
Na podstawie uzyskanych informacji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w rejonie Basenu Górniczego w Szczecinie w 2012 roku zaistniało 8 zdarzeń drogowych (wypadek drogowy z 1 osobą ranną i 7 kolizji drogowych), natomiast w lutym i styczniu 2013 roku zaistniały 3 zdarzenia drogowe (wypadek z 1 ofiarą śmiertelną i 1 osobą ranną oraz 2 kolizje drogowe). Na podstawie przedstawionych ilości zdarzeń drogowych i oceny Policji (poza zdarzeniem ze skutkiem śmiertelnym), wskazany rejon nie można uznać jako miejsce szczególnie niebezpieczne.
Poddano również ocenie stan oznakowania drogowego w tym rejonie. Stwierdzono, że w ciągu jezdni wyjazdowej ulicy Gdańskiej, na odcinku od zjazdu-skrzyżowania z ul. Basenową do Mostu Pionierów obowiązuje administracyjne ograniczenie prędkości do 50 km/h i kierujący nie stosują się do przedmiotowego ograniczenia a poruszają się  z prędkością obowiązującą wcześniej na ulicy Gdańskiej. Podyktowane to jest błędną interpretacją i nie postrzeganiem rozwidlenia dróg na wysokości zjazdu w ul. Basenową, jako skrzyżowania dróg, za którym prędkość jazdy na terenie zabudowanym nie została zmieniona. 
W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego i ograniczenia skutków ewentualnych zdarzeń drogowych w tym rejonie, do organu zarządzającego ruchem drogowym skierowano wnioski w zakresie oznakowania znakiem zakazu B-33 „ograniczenia prędkości do 50 km/h”, montaż barier energochłonnych na poboczu drogi, oraz znaków informacyjnych D-51„automatyczna kontrola prędkości”, co umożliwi wykonywanie pomiarów prędkości. 

 


Interpelacja: Dot. zbadania częstości kolizji lub wypadków samochodowych dochodzących często na Basenie Górniczym, za II kładką
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2013/03/07, odpowiedzialny/a: Karol Rezler, wprowadził/a: Karol Rezler, dnia: 2013/03/07 13:49:22
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Karol Rezler 2013/03/07 13:49:22 nowa pozycja