Wyjaśnienia treści SIWZ
Zestaw pytań i odpowiedzi nr 1 z dnia 01.08.2018
Szczecin 2018-08-01
Wykonawcy
biorący udział w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.99.4.2018.MK
Znak sprawy: BZP/70/18
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Wykonanie dokumentacji projektowej: Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie – Etap II, Rozbudowa i przebudowa układu drogowego ul. Wiszesława dla zadania pn. Przebudowa zajezdni tramwajowej Golęcin”
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zwanej dalej „siwz”.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2017r. poz. 1579 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.
Pytanie 1:
Czy Zamawiający przewiduje na potrzeby myjni wolnostojący obiekt?
Odpowiedź:
Tak, Zamawiający przewiduje na potrzeby myjni wolno stojący obiekt - zgodnie z załącznikiemnr 1 do Decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie Nr 41/2017 o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 30 listopada 2017 r. „(…)rozbudowa o czwartą halę oraz myjnię wolnostojacą, połączoną z halą główna zadaszeniem”.
Pytanie 2:
Czy Zamawiający przewiduje rozbudowę hali istniejącej o kolejne nawy ?
Odpowiedź:
Jest to zależne od przyjętych przez Wykonawcę rozwiązań projektowych. Zamawiający nie narzuca Wykonawcy jakie rozwiązania projektowe ma przyjąć w tej kwestii.
Pytanie 3:
Czy Zamawiający dysponuje opracowaniami dokumentacji, które zamierza udostępnić w trakcie albo po rozstrzygnięciu postępowania, jak np.: programem funkcjonalno-użytkowym, koncepcją, posiadanymi wynikami badań, elementami dokumentacji lub opisów technicznych, wizualizacjami, itp. A jeśli tak, to czy możliwy jest wgląd do nich na etapie ofertowania?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dysponuje żadnymi dodatkowymi dokumentacjami, które zamierzałby udostępnić w trakcie albo po rozstrzygnięciu postępowania.
Pytanie 4:
Czy Zamawiający dysponuje wiedzą/informacjami na temat warunków gruntowo-wodnych, zwłaszcza, że teren położony jest w pobliżu rzeki, co może mieć znaczenie dla ww. warunków.
Odpowiedź:
Przy sporządzaniu projektu i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej należy skorzystać z materiałów archiwalnych geologicznych w Wojewódzkim Archiwum Geologicznym w Szczecinie lub w Narodowym Archiwum Geologicznym w Warszawie.
Pytanie 5:
Czy Zamawiający dysponuje wiedzą/informacjami na temat zlokalizowanego w pobliżu terenu Inwestycji terenu osuwiskowego nr 79766 KRO i jego wpływu na Inwestycję zarówno w czasie eksploatacji jak i realizacji (w SIWZ wskazane konieczne mury oporowe) ?
Odpowiedź:
Przy sporządzaniu projektu i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej należy skorzystać z materiałów archiwalnych geologicznych w Wojewódzkim Archiwum Geologicznym w Szczecinie lub w Narodowym Archiwum Geologicznym w Warszawie.
Informacje dotyczące osuwiska nr 79766 KRO znajdują się na stronie geoportal.szczecin.pl
Pytanie 6:
Co w wypadku, gdy I etap skończy się wnioskami, które są niemożliwe do przewidzenia na etapie ofertowania postępowania i w konsekwencji nie ma możliwości przewidzenia przedmiotu i zakresu prac projektowych koniecznych do wykonania w etapie II i III?
Czy Zamawiający dopuszcza sytuację zakończenia postępowania po I etapie i zlecenie prac etapu II lub III w odrębnym postępowaniu albo zwiększenia wynagrodzenia wykonawcy stosownie do zakresu i szczegółowego przedmiotu opracowania, który stanie się znany po zakończeniu etapu I?
Odpowiedź:
Zmiana wynagrodzenia jest możliwa zgodnie z zapisami określonymi w § 14 ust. 4 wzoru umowy.
Pytanie 7:
Czy Zamawiający przewiduje konieczność skorzystania ze specustawy drogowej ZRiD w celu pozyskania terenów pod Inwestycję?
Odpowiedź:
Tak,Zamawiający przewiduje konieczność skorzystania ze specustawy drogowej ZRiD w celu pozyskania terenów pod inwestycję -zgodnie z pkt 4.3.lit g Opisu przedmiotu Zamówienia.
Pytanie 8:
Czy Zamawiający uzgodnił zakres prac budowlanych z właścicielami lub zarządcami obiektów przylegających bezpośrednio do budynku Zajezdni a także obiektów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie terenu opracowania?
Odpowiedź:
Uzgodnienie zakresu prac budowlanych z właścicielami lub zarządcami obiektów przylegających bezpośrednio do budynku Zajezdni, a także obiektów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie terenu opracowania jest obowiązkiem Wykonawcy.
Pytanie 9:
Czy Zamawiający posiada załącznik graficzny do ujętej w SIWZ decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Odpowiedź:
Zamawiający dokona stosownej modyfikacji poprzez dołączenie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia pn.”Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie – Etap II”.
Pytanie 10
w związku z treścią zawartą w rozdz. v SIWZ pkt. 3 ppkt 4, cyt: "Wykonawca może wykorzystać w JEDZ nadal aktualne informacje zawarte w innym JEDZ złożonym w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym przez Zamawiającego (Urząd Miasta Szczecin). W takim przypadku wykonawca wskazuje w formularzu oferty: nazwę, numer, zakres informacji do wykorzystania oraz datę wszczęcia tego postępowania" , proszę o potwierdzenie, iż dobrze rozumiemy ww. przywołaną treść, zakładając, że jeśli braliśmy udział w innym postępowaniu organizowanym przez UM Szczecin, do którego to postępowania załączaliśmy formularz JEDZ (jak również podmiot udostępniający zasoby ) to składając ofertę w niniejszym postępowaniu, ani Wykonawca ani podmiot udostępniający zasoby nie muszą składać kolejnego JEDZ, a wystarczającym będzie podanie stosownych danych w formularzu ofertowym.
Odpowiedź:
Pkt 3 ppkt 4 rozdziału V SIWZ daje wykonawcom możliwość wykorzystania w JEDZ nadal aktualnych informacji zawartych w innym JEDZ, ale nie oznacza, że Zamawiający ma korzystać z JEDZ złożonego w odrębnym postępowaniu i w konsekwencji, że wykonawca nie musi składać kompletnego JEDZ. Wykonawca jest zobowiązany złożyć JEDZ zgodnie z pkt 3 rozdziału V SIWZ.
Pytanie 11
Czy konieczne jest obliczenie obszaru zasilania ?
Odpowiedź:
Wykonawca określi na etapie realizacji dokumentacji, czy taka konieczność zachodzi.
Pytanie 12:
Czy dopuszczalne jest wyburzenie części halowej poza ściana frontową, ze względu na stan istniejących układów konstrukcyjnych, a w szczególności istniejących nitowanych układów konstrukcyjnych ?
Odpowiedź:
Dokumentacja projektowa musi uzyskać uzgodnienie właściwego konserwatora zabytków zgodnie z § 3 ust. 4 pkt 12 projektu umowy, w związku z powyższym taka możliwość istnieje pod warunkiem uzyskania takiego uzgodnienia przez Wykonawcę.
Pytanie 13:
Czy w ramach projektu przewidziana jest przebudowa istniejących sieci teletechnicznych niekolidujących z planowana inwestycją, a znajdujących się w zakresie inwestycji?
Odpowiedź:
W zależności od przyjętych rozwiązań projektowych i uzgodnień z gestorami sieci.
Pytanie 14:
Czy w ramach projektu przewidziana jest przebudowa istniejących sieci wodociągowych niekolidujących z planowana inwestycją, a znajdujących się w zakresie inwestycji?
Odpowiedź:
W zależności od przyjętych rozwiązań projektowych i uzgodnień z gestorami sieci.
Pytanie 15:
Czy w ramach projektu przewidziana jest przebudowa istniejących sieci gazowych niekolidujących z planowana inwestycją, a znajdujących się w zakresie inwestycji?
Odpowiedź:
W zależności od przyjętych rozwiązań projektowych i uzgodnień z gestorami sieci.
Pytanie 16:
Czy w ramach projektu przewidziana jest przebudowa istniejących sieci ciepłowniczych niekolidujących z planowana inwestycją, a znajdujących się w zakresie inwestycji?
Odpowiedź:
W zależności od przyjętych rozwiązań projektowych i uzgodnień z gestorami sieci.
Pytanie 17:
Czy w ramach projektu przewidziana jest przebudowa istniejących sieci elektroenergetycznych niekolidujących z planowana inwestycją, a znajdujących się w zakresie inwestycji?
Odpowiedź:
W zależności od przyjętych rozwiązań projektowych i uzgodnień z gestorami sieci.
Pytanie 18:
Czy zakres prac projektowych obejmuje swoim zakresem przebudowę sieci wysokiego napięcia?
Odpowiedź:
Dokumentacja obejmuje sieci niskiego i średniego napięcia.
Pytanie 19:
Czy Zamawiający przewiduje uzyskanie odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych w terminie określonym na wykonanie przedmiotu Zamówienia?
Odpowiedź:
Wykonawca określi na etapie realizacji dokumentacji czy taka konieczność zachodzi.
Pytanie 20:
Prosimy o udzielenie informacji, jaka procedurą należy realizować przedmiotowe zadanie inwestycyjne, czy należy uzyskać decyzję pozwolenia na budowę, wykonać zgłoszenie budowy lub wykonania robót budowlanych, czy uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej (ZRID)?
Odpowiedź:
Zadanie należy realizować zgodnie z pkt 4.3. lit g Opisu przedmiotu Zamówienia.
Pytanie 21:
W przypadku podjęcia przez zamawiającego decyzji o realizowaniu przedmiotowej inwestycji procedurą zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej (ZRID), zwracam się z prośba o podanie informacji o liczbie nieruchomości, które należy objąć podziałem w ramach wykonywania przedmiotu Zamówienia.
Odpowiedź:
Wykonawca określi na etapie realizacji dokumentacji. W opisie przedmiotu zamówienia pkt. 3 są wskazane działki, na których będzie realizowana inwestycja. Z rozwiązań projektowych będzie wynikała ilość i które działki są do podziału.
Pytanie 22:
Czy w ramach planowanych prac należy zlokalizować w pasie drogowym kanał technologiczny?
Odpowiedź:
W zależności od przyjętych rozwiązań projektowych i uzgodnień z gestorami sieci.
Pytanie 23:
Proszę o podanie ilości wizualizacji statycznych, jakie należy przyjąć do wyceny oraz z jakiej perspektywy mają być one wykonane.
Odpowiedź:
Ilość zdjęć musi uwzględnić przedstawienie w czytelny sposób przeznaczone do realizacji zadania - zgodniez zapisami określonymi w § 2 ust.1 pkt 10 wzoru umowy.
Pytanie 24:
Proszę o podanie wymagań dotyczących wizualizacji statycznych. Czy wizualizacje mogą być wykonane na ortofotomapie, zdjęciach lotniczych, satelitarnych, czy całość opracowania oraz elementy dodatkowe np. budynki maja zostać wykonane w technice 3D.
Odpowiedź:
Wszystkie wymagania dotyczące wizualizacji zostały określone w § 2 ust.1 pkt 10 wzoru umowy.
Pytanie 25:
Zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2017, poz. 1579 ze zm.) przedmiot Zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływa na sporządzenie oferty. Ponadto zgodnie z art. 29 ust. 2 ww. ustawy, przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o podanie ilości nadzorów autorskich, które należy zrealizować w ramach ceny ofertowej.
Odpowiedź:
Zamawiający na tym etapie nie jest w stanie określić jednoznacznie ilości nadzorów autorskich. Obowiązki wynikające ze sprawowania nadzoru autorskiego zostały uregulowane w § 12 wzoru umowy. Określone są tam przypadki, kiedy będzie potrzebna wizyta projektanta. Ponadto częstotliwość nadzorów autorskich wynika też z jakości dokumentacji.
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2018/08/01
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Małgorzata Kaczmarek
- dnia:
- 2018/08/01 13:07:55
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Małgorzata Kaczmarek | 2018/08/01 13:07:55 | nowa pozycja |