Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania nr 11
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie nr 1 Dotyczy konstrukcji stalowej.
W projekcie wykonawczym Konstrukcji, w wykazie stali kształtowej wyszczególniono między innymi pozycje: POZ.07.01A; POZ.07.01B; POZ.07.01C; POZ.07.01D; POZ.07.01E; POZ.07.01F; Nie podano o jakim przekroju są to kształtowniki , nie ma rysunków z tymi pozycjami. Proszę o uzupełnienie.
Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4.
Pytanie nr 2: Na rysunku WK8/1 – Rzut konstrukcji dachu, nad halą wykazano – Stężenia połaciowe – Poz.07.02, w wykazie stali zamieszczonym w PW Konstrukcja - nie wykazano tonażu i przekroju – Poz.07.02. Proszę o uzupełnienie.
Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4.
Pytanie nr 3.: Proszę podać tonaż konstrukcji stalowej do malowania p.poż R30 i wprowadzić dodatkową pozycję w TER na wykonanie konstrukcji malowanej p.poż. R30.
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 9 z zestawu „Pytania nr
Pytanie nr 4. Prosimy o zamieszczenie na stronie WWW.szczecin.pl dokumentacji PW-konstrukcja Zagospodarowanie terenu.
Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji: Załącznika 8b: Dokumentacja projektowa – projekt wykonawczy/Tom1–Zagospodarowanie terenu z infrastruktura techniczną/ PW_Tom1/Zagospodarowanie _Terenu/, zamieszczając „Projekt Wykonawczy – Trybuny Zewnętrzne”, Załącznika nr 7 - przedmiar robót , zamieszczając zmodyfikowany przedmiar „Trybuny zewnętrzne” oraz Załącznika nr 6 TER branża budowlana- rozdział 20.3. Trybuny.
Pytanie nr 5. Na rzucie dachu (PW Rys. A6) połacie dachowe w osiach E2, E3/B16, D4, oraz A15, A21/B26, B27 są oznaczone odpowiednio jako: SD1 i SD3. Natomiast na rysunkach przekrojów architektonicznych mają oznaczenia, odpowiednio: SD3 i SD4. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.
Odpowiedź: Rysunek A6 PW Architektury zawiera dwa błędy. Przekrój A-A jest prawidłowy. W osiach E2 - E3 jest warstwa SD3 (a nie 4) , w osiach A15 - A21 warstwa SD1 jest opisana prawidłowo , a warstwa SD3 powinna mieć oznaczenie SD4.
Pytanie nr 6. W przedmiarach w dziale 7 (Podłoża i posadzki) w pozycji 118 wyszczególniona jest w opisie m.in. posadzka PG4, tymczasem brak takiego opisu w dokumentacji rysunkowej. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.
Odpowiedź: Warstwa PG4 jest to posadzka piwnicy, betonowa malowana farbą typu OPTIROC kolor 5024.
Pytanie nr 7. Prosimy o sprecyzowanie warstw posadzki w piwnicy, nie wynikają one z dokumentacji technicznej.
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 6.
Pytanie nr 8. W przedmiarach ani TER nie ujęto podkładu korkowego systemowego dotyczy to holu klas ”o” POM 0.05 razem
Odpowiedź: Podkład korkowy nie występuje. W TER branża budowlana w poz. nr 61 ujęto piankę pod panele.
Pytanie nr 9. Czy należy ująć parapety zewnętrzne i w jakiej ilości.
Odpowiedź: Parapety zewnętrzne zostały ujęte w TER branża budowlana w poz.nr 112.
Pytanie nr 10 W tabeli TER nie zostały ujęte: nawiewniki wyporowe - nawiewny system N4, podstawy dachowe tłumiące - czerpny system W1, aparaty grzewczo-wentylacyjne – czerpny system W1. Proszę o dodanie nowych pozycji.
Odpowiedź: System N4 należy ująć w poz. nr 115 TER branża sanitarna , systemy W1 należy ująć w rozdziale III. Wentylacja mechaniczna TER branża sanitarna w pozycjach czerpnie i wyrzutnie.
Pytanie nr 11 Rys. architektury A10 wskazuje na wys. cokołu 45cm, natomiast w przedmiarach oraz w TER widnieje 30cm cokołu, proszę o wyjaśnienie rozbieżności.
Odpowiedź: Należy przyjąć cokół wysokości
Pytanie nr 12. Na rys. Z-5 (Boisko do siatkówki) ogrodzenie jest zaznaczone jako OG4, na rys. Z-3 (Plan zagospodarowania) oznaczone jest jako OG3. Na rys. Z-4 (Boisko do koszykówki) ogrodzenie jest zaznaczone jako OG2, natomiast na rys. Z-3 jako OG4. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 17.
Pytanie nr 13. Dotyczy – Trzpieni dylatacyjnych Schock SLD 50 plus. W projekcie wykonawczym – Konstrukcja , na rysunkach opisano - trzpienie dylatacyjne Schock SLD 50 plus, natomiast brak jest zestawień ilości trzpieni i brak jest pozycji rozliczeniowej w Tabeli elementów rozliczeniowych. Proszę o uzupełnienie.
Odpowiedź: Należy przyjąć 2 szt. trzpieni dylatacyjnych. Zamawiający zmodyfikuje Zał. nr 6 TER branża budowlana dodając poz. nr 48a) o treści: Trzpienie dylatacyjne Schock SLD 50 plus – szt. 2 oraz zmodyfikuje Załącznik 8b-Dokumentacja projektowa–projekt wykonawczy/Tom 3.A – Konstrukcja szkoły/PW_TOM_3A/Tom_III_A/, dodając „Suplement do rysunków PW Konstrukcji szkoły”.
Pytanie nr 14. Dotyczy – podłogi sportowej ,symbol PG1 o nawierzchni – parkiet drewniany /drewno dębowe, lakierowane/ Czy podłoga sportowa PG1 o nawierzchni – parkiet drewniany /drewno dębowe, lakierowane/, ma posiadać certyfikat FIBA- I poziom, dopuszczający do rozgrywania na niej zawodów na najwyższym szczeblu.
Odpowiedź: Nie jest wymagany certyfikat FIBA-I poziom. Parkiet sportowy powinien posiadać parametry równorzędne z parametrami parkietu, którego karta katalogowa zamieszczona jest w Projekcie Technologii i Wyposażenia Wnętrz.
Pytanie nr 15. Dotyczy – schody żelbetowe- poz. 45. TER
W poz. 45. TER wyszczególniono „Schody żelbetowe wspornikowe – proste z płytą grubości 9cm – ilość 103,97 m2. Na rysunkach w projekcie wykonawczym – Konstrukcja- Klatki schodowe, wykazano płytę 16cm. Proszę o zmianę opisu w pozycji 45. TER.
Odpowiedź: Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 6 TER branża budowlana w poz. nr 45 w kolumnie [3 Opis] wpisując [16cm] .
Pytanie nr 16. Dotyczy – malowania olejnego.
W TER Roboty Budowlane w dziale 9.Roboty malarskie występują: malowania farbami emulsyjnymi i farbami lateksowymi. Natomiast w tomie 2.2.Projekty technologii i wyposażenia wnętrz - Wykończenia wewnętrzne i wyposażenie w opisie technicznym w tabeli PROGRAM UŻYTKOWY I WYKOŃCZENIE WEWNĘTRZNE wymienia się malowania farbami emulsyjnymi i lamperie farbami olejnymi. W TER nie występują malowania farbami olejnymi, a w tabeli PROGRAM UŻYTKOWY I WYKOŃCZENIE WEWNĘTRZNE nie wymienia się malowania farbami lateksowymi. Prosimy o wyjaśnienie. Czy mają występować malowania farbami emulsyjnymi, lateksowymi i olejnymi? Jeżeli tak, to prosimy o wprowadzenie do TER lamperii malowanych farbami olejnymi. Prosimy też o określenie, które ściany mają być malowane farbami lateksowymi.
Odpowiedź: Wymieniane w „Projekcie technologii i wyposażenia wnętrz” malowanie farbami olejnymi jest tożsame z malowaniem farbami lateksowymi, przyjęte w TER .
Pytanie nr 17. Wg projektu architektury ogrodzenia OG2, OG3, OG4 mają wysokości
Odpowiedź: Ogrodzenie od strony trybun ma wysokość
Pytanie nr 18 W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w poz. 22, 31 przyjęto ciągłe wykopy pod ogrodzenia na całej ich długości. Sposób posadowienia ogrodzeń nie wynika z dostarczonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji.
Odpowiedź: Wykopy ciągłe ujęto pod cokół ogrodzenia OG1 , natomiast pod pozostałe ogrodzenie policzono wykopy pod słupki fundamentowe.
Pytanie nr 19. Jak należy rozumieć sposób opisania wymiarów cokołu w przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w poz. 27? Jeśli cokół ma wymiar 0,25 x
Odpowiedź: Cokół ma szerokość 0,25m. Dokładne rozliczenie ilości robót ziemnych dokonane będzie obmiarowo po wykonaniu robót.
Pytanie nr 20. W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.1 (Ogrodzenie OG 1) nie zostało zawarte zbrojenie konstrukcji cokołów. Czy należy dodać taką pozycję do przedmiaru?
Odpowiedź: W dokumentacji przyjęto cokół betonowy.
Pytanie nr 21. W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w poz. 28 podana jest wartość izolacji pionowej cokołu, brak natomiast izolacji poziomej między podkładem betonowym, a cokołem o wartości 583x0,2=116,6 m2. Czy należy dodać taką pozycję do przedmiaru?
Odpowiedź: Nie należy dodawać.
Pytanie nr 22. Na rys. Z-3 (Boisko do piłki nożnej i ręcznej) ogrodzenie OG 2 zaznaczone jest tylko wzdłuż dłuższych boków boiska, natomiast wzdłuż krótszych boków zaznaczone są łapacze piłek. Z rysunku Z-12 (Ogrodzenie boiska OG 2,3,4) wynika, że ogrodzenie tego boiska ma przebiegać wzdłuż wszystkich jego boków. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.
Odpowiedź: Za bramkami przyjęto ogrodzenie o wysokości
Pytanie nr 23. W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.2 (Ogrodzenia OG 2,3,4) nie zostało zawarte podłoże pod stopy fundamentowe gr.
Odpowiedź: Nie należy dodawać .
Pytanie nr 24. W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w poz. 36 i 37 podana jest wartość izolacji pionowej stóp fundamentowych, brak natomiast izolacji poziomej między podkładem betonowym, a stopą fundamentową o wartości 0,5*0,65x129=41,93 m2. Czy należy dodać taką pozycję do przedmiaru?
Odpowiedź: Nie należy dodawać.
Pytanie nr 25 . W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.2 (Ogrodzenia OG 2,3,4), w poz. 38 i 39 nie zostało zawarte ogrodzenie boiska do piłki nożnej OG2. Po jego uwzględnieniu wartości przedmiaru powinny wynieść odpowiednio:
Odpowiedź: Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 562 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [255,40] i w poz. 563 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [70,90].
Pytanie nr 26 W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.3 (Bramy i furtki – roboty ślusarskie), w poz. 43 zastosowano jednostkę m2, natomiast powinno być szt. Prosimy o korektę przedmiarów.
Odpowiedź: W Modyfikacji siwz nr 3 – zmodyfikowano jednostkę miary w poz. nr 567 TER branża budowlana. Ponadto Zamawiający dokona modyfikacji poz. nr 567 w kolumnie [Ilość] wpisując [9].
Pytanie nr 27. Na rys. Planu zagospodarowania widnieją trzy główne wjazdy i wyjazdy na teren szkoły, tymczasem z opisu Projektu architektury wynika: brama B1 – 2 szt, brama B2 – 2 szt. Taka ilość jest też w sumie ujęta w przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.3 (Bramy i furtki – roboty ślusarskie), w poz. 41 i 42. Prosimy o podanie miejsca montażu czwartej bramy.
Odpowiedź: Zaprojektowano: brama B1 – 2 szt, ; brama B2 – 1 szt.
Pytanie nr 28. W opisie Projektu architektury w punkcie dotyczącym wyposażenia boiska do piłki nożnej widnieje zapis: 2 słupki z siatką do siatkówki. Wynika z tego, że w ofercie należy uwzględnić 2 komplety słupków - jeden na boisko do siatkówki i drugi na boisko do piłki nożnej, natomiast w przedmiarach wyposażenia sportowego ujęty jest tylko jeden komplet. Czy należy dodać jeden komplet słupków z siatka do przedmiarów?
Odpowiedź: Należy przyjąć 2 komplety słupków. Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 605 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [2].
Pytanie nr 29. W przedmiarze Robót drogowych, w dziale (Fundamentowanie ulic i parkingów), w poz. 33 przyjęto krotność 12, tymczasem warstwa podbudowy z kruszywa łamanego pod ulicami i parkingami jest wg dokumentacji projektowej taka sama i wynosi
Odpowiedź: Zgodnie z dokumentacją projektową grubość podbudowy z kruszywa łamanego wynosi 15cm . Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 6 TER branża budowlana w poz. nr 503 w kolumnie [3 Opis] wpisując „15 cm” zamiast „20 cm”.
Pytanie nr 30. W przedmiarze Małej architektury w dziale 4 (Wyposażenie) w poz. 72 podana jest piaskownica fi
Odpowiedź: Należy przyjąć piaskownice o średnicy
Pytanie nr 31. W przedmiarze Małej architektury w dziale 4 (Wyposażenie) w poz. 81 podana jest liczba stojaków na rowery = 2, natomiast na rys. Z-9 widnieją 3 stojaki. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności i korektę.
Odpowiedź: Należy przyjąć 2 szt. stojaków 6-stanowiskowych przy placu rekreacyjnym oraz 1 szt. - stojak 12-stanowiskowy przy Sali gimnastycznej. Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 602 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [1,00] oraz dodając poz. nr 602a) o treści:
602a |
|
Dostawa i montaż stojaków na rowery ( 6 stanowiskowe) |
szt. |
2 |
|
|
Pytanie nr 32. W przedmiarze Małej architektury w dziale 4 (Wyposażenie) w poz. 81 podana jest jedynie liczba stojaków na rowery przy placu zabaw, brak natomiast uwzględnienia stojaków na pozostałym terenie. Wg opisu projektu architektury przewiduje się ustawienie 24 stojaków na rowery. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności i korektę.
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 31.
Pytanie nr 33. W przedmiarze Małej architektury w dziale 4 (Wyposażenie) w poz. 82 podana jest liczba kompletów przenośnych koszy = 1, natomiast na z opisu projektu architektury wynikają 2 kosze przenośne. Prosimy o wyjaśnienie czy pod pojęciem komplet należy rozumieć dwa kosze?
Odpowiedź: Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 603 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [2,00]
Pytanie nr 34. W przedmiarach Małej architektury nie zostały ujęte łapacze piłek na boisku do piłki nożnej. Czy należy dodać taką pozycję?
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 22.
Pytanie nr 35. Prosimy o określenie, gdzie występuje stropodach SD4. Jego opis widnieje w legendzie PW Architektury rys. A-6, A-7 – A-13, natomiast brak jakiejkolwiek informacji w Opisie Technicznym PW Architektury oraz brak wrysowania na rzucie dachu rys. A-6.
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 5.
Pytanie nr 36. Dotyczy stolarki. Według TER okien O17 są 2 szt., natomiast według naszych obliczeń powinna być 1 szt. Prosimy o korektę TER poz. 174 i 184.
Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER.
Pytanie nr 37. Dotyczy stolarki. Według TER zestawów okiennych Zo4 jest 6 szt., natomiast według naszych obliczeń powinno być 0 szt. Prosimy o korektę TER poz. 186 i 190, bądź o wskazanie gdzie występuje w/w element.
Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER.
Pytanie nr 38. Dotyczy stolarki. Według TER okien wewnętrznych Ow1 jest 1 szt., natomiast według naszych obliczeń powinny być 2 szt. Prosimy o korektę TER poz. 191 i 192.
Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER.
Pytanie nr 39. Dotyczy stolarki. Według TER okien wewnętrznych Ow8 są 3 szt., natomiast według naszych obliczeń powinna być 1 szt. Prosimy o korektę TER poz. 191 i 199.
Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER.
Pytanie nr 40. Dotyczy stolarki. Według TER drzwi D3 jest 5 szt., natomiast według naszych obliczeń powinny być 4 szt. Prosimy o korektę TER poz. 201 i 204.
Odpowiedź: Należy przyjąć ilość drzwi zgodnie z TER.
Pytanie nr 41. Dotyczy stolarki. Według TER drzwi D9 jest 25 szt., natomiast według naszych obliczeń powinno być 26 szt. Prosimy o korektę TER poz. 228 i 229.
Odpowiedź: Należy przyjąć 27 szt. drzwi D9. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana w: poz. 228 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [61,20 ] i w poz. 229 kolumnie [5 Ilość] wpisując [27].
Pytanie nr 42. Dotyczy stolarki. Według TER drzwi D14 są 2 szt., natomiast według naszych obliczeń powinny być 4 szt. Prosimy o korektę TER poz. 231 i 233.
Odpowiedź :Należy przyjąć 4 szt. drzwi D14. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana w: poz. 231 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [ 24,00] i w poz. 233 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [4].
Pytanie nr 43. Pozycja 166 d.9 przedmiaru budowlanego mówi o malowaniu emulsyjnym powierzchni z płyt gipsowych, ilość 876,56m2. Proszę o określenie o jakie powierzchnie chodzi.
Odpowiedź: Dotyczy to malowania stropów z płyt g-k ; przedmiar poz. nr 256, 257, 258.
Pytanie nr 44. W poz. przedmiarowych brak malowania posadzki piwnicy farbą do betonu „optiroc”. Czy należy ująć w TER i w jakiej pozycji.
Odpowiedź: Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana dodając pozycje nr 159a) o treści:
159a |
|
Malowanie posadzki piwnicy farbą do betonu typu „Optiroc” |
m2 |
130,61 |
|
|
Pytanie nr 45. W której pozycji TER należy zawrzeć malowanie ścian do wys. 1,5m farbą olejną (zgodnie z opisem technicznym wykończenia wnętrz)
Odpowiedź: Jest to ujęte w malowaniu ścian farbami lateksowymi - TER poz. 159.
Pytanie nr 46. Poz. 155 przedmiaru budowlanego oraz poz. 158 dotyczy tej samej powierzchni, czy tynki mają być w klasie III czy też w IV?
Odpowiedź: Tynki należy wycenić zgodnie z TER branża budowlana.
Pytanie nr 47. Poniżej tabela z różnicami projektowymi, prosimy o wyjaśnienie rozbieżności:
Różnice projektowe w okładzinach posadzek |
|||||
Opis pom. |
rzuty architektury |
rzuty posadzek W-1, W-2 |
tabela wykończenia wnętrz -projekt wykonawczy |
tabela zestawienie powierzchni użytkowej |
|
pom. nr 26 |
Gres |
PCV i gres jednocześnie |
PCV |
gres |
|
pom. nr 33 |
PCV |
PCV i parkiet drewniany jednocześnie |
parkiet drewniany |
PCV |
|
pom. nr 67 |
parkiet sportowy |
parkiet drewniany |
parkiet drewniany |
parkiet sportowy |
|
pom. nr 68 |
parkiet sportowy |
parkiet drewniany |
parkiet drewniany |
parkiet sportowy |
|
pom. nr 69 |
PCV |
PCV i gres jednocześnie |
gres |
PCV |
|
pom. nr 1.46 |
nic nie pokazuje |
PCV i panele podłogowe |
PCV |
panele podłogowe |
|
pom. nr 1.01-1.46 |
nie pokazuje nic |
|
|
|
|
Odpowiedź: Posadzki – zgodnie z „Zestawieniem powierzchni i posadzek” załączonym do Modyfikacji siwz nr 4.
Pytanie nr 48. Pozycja 149 w TER wynosi 10343,57m2 wg nas powinno być 10665m2
Odpowiedź: Należy przyjąć zgodnie z TER. Kontrakt rozliczny jest obmiarowo, dokładne ilości będą obliczone po wykonaniu robót.
Pytanie nr 49. Poz. 153 w TER wynosi 9706,79m2 wg nas powinno być 10043m2
Odpowiedź: Należy przyjąć zgodnie z TER. Kontrakt rozliczny jest obmiarowo, dokładne ilości będą obliczone po wykonaniu robót.
Pytanie nr 50. Poz. 151 i 152 w TER wynosi 1845,40m2 wg. nas powinno być 2022m2
Odpowiedź: Należy przyjąć zgodnie z TER. Kontrakt rozliczny jest obmiarowo, dokładne ilości będą obliczone po wykonaniu robót.
Pytanie nr 51. Opis techniczny wykończenia wnętrz nie wspomina o farbach lateksowych, natomiast w TER występuje 9706m2 malowania farbami lateksowymi. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności
Odpowiedź: Wymieniane w „Projekcie technologii i wyposażenia wnętrz” malowanie farbami olejnymi jest tożsame z malowaniem farbami lateksowymi, przyjęte w TER.
Pytanie nr 52. Prosimy o podanie wymogów dla baterii umywalkowych i natryskowych dla niepełnosprawnych , a także podanie przykładowego typu tych baterii.
Odpowiedź: Należy przyjąć baterie dla niepełnosprawnych bezdotykowe, na poczerwień.
Pytanie nr 53. Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji 452 tabeli TER część budowlana- wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych kpl 1, należy wycenić tylko pochwyty i siedziska, ponieważ umywalki, miski ustępowe, baterie, brodziki są ujęte w pozycjach tabeli TER część sanitarna.
Odpowiedź: Tak, w poz. 452 TER cz. budowlana należy wycenić tylko osprzęt (pochwyty i siedziska) dla niepełnosprawnych. Sprzęt sanitarny ujęty jest w TER cz. sanitarna.
Pytanie nr 54. Materiały ujęte w poniższych pozycjach tabeli TER cz. budowlanej:
449 Umywalka szt. 14
450 miska ustępowa szt. 5
451 kabina natryskowa szt. 1
462 zlewozmywak szt.1
naszym zdaniem zostały już ujęte w TER część sanitarna. Prosimy o wyjaśnienie i ew. modyfikacje.
Odpowiedź: Tak, materiały te zostały ujęte w TER cz. sanitarna. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana w: poz. 449, 450, 451 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [0].
Pytanie nr 55. Tabela TER część sanitarna nie uwzględnia baterii niezbędnych dla wyposażenia kuchni. W tabeli wyposażenia kuchni (TER część budowlana) uwzględniono tylko 2 szt. baterii. Prosimy o uzupełnieniu przedmiaru.
Odpowiedź: Baterie kuchenne są ujęte w wyposażeniu kuchni oraz w TER branża sanitarna.
Pytanie nr 56. W której poz. TER część sanitarna zostały ujęte rury PCV 160 ( z kształtkami i wykopami) na kanalizację deszcz. podposadzkową w obrębie budynku szkoły?
Odpowiedź: Rury kanalizacji deszczowej zostały ujęte w TER branża sanitarna w poz. nr 35.
Pytanie nr 57. Czy izolację cieplną ścian fundamentów należy wykonać ze styropianu, czy z polistyrenu ekstrudowanego ? Jeżeli z polistyrenu to prosimy o zmianę opisu w Tabeli Elementów Rozliczeniowych.
Odpowiedź: Izolacje należy wykonać ze styropianu twardego FS 30
Pytanie nr 58. Czy należy montować odbojnice na ścianach w pom. komunikacji? Jeżeli tak to w której pozycji Tabeli Elementów Rozliczeniowych je ująć?
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 3 z zestawu „Pytania nr
Pytanie nr 59. W jakiej pozycji Tabeli Elementów Rozliczeniowych ująć żaluzje pionowe montowane w pomieszczeniach ?
Odpowiedź: Montaż żaluzji pionowych nie wchodzi w zakres zamówienia.
Pytanie nr 60 Ilość i rodzaj grzejników w tabeli TER część sanitarna jest niezgodny z ilością i rodzajem grzejników w zestawieniu w dokumentacji i rysunkami. Prosimy o zweryfikowanie ilości i ich skorygowanie w tabeli.
Odpowiedź: Ilość grzejników należy przyjąć zgodnie z TER branża sanitarna.
Pytanie nr 61 Żadna z pozycji w TER nie uwzględnia dostawy i montażu nadproży prefabrykowanych L-19. Czy koszt ten należy uwzględnić w pozycjach, w których ujęto wykonanie ścian, czy też Zamawiający dokona stosownej modyfikacji umieszczając w TER dodatkowe pozycje dotyczące nadproży?
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 3 z zestawu „Pytania nr
Pytanie nr 62 Wykończenie wnętrz: Wg. projektu wykonawczego rys A-3 oraz TER wykładziny w pomieszczeniach opisane są jako PCV, natomiast w Opisie Technicznym do Projektu Wykonawczego Wykończeń Wewnętrznych i Wyposażenia jest zapis, że należy zastosować wykładzinę kauczukową np. w systemie Noraplan Signa. Proszę o uściślenie jaki materiał ma być wyceniony oraz modyfikację TER.
Odpowiedź Patrz odpowiedź na pytanie nr 28 z zestawu „Pytania nr
Pytanie nr 63. Dotyczy TER, dział 6. Dach – konstrukcja i pokrycie, w pozycjach 98 i 99 nie zamieszczono ilości (obmiaru) drewna klejonego na płatwie PK-1, PK-1a, PK-2 oraz na nadproża N0-300, NO-360; NO-450 zgodnie z załączonym w Opisie Technicznym zestawieniu drewna klejonego GL28c. Prosimy o uzupełnienie obmiaru drewna klejonego w TER na w/w elementy konstrukcyjne”
Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 3.
Pytanie nr 64 Dotyczy: Oświetlenie boisk do piłki nożnej, ręcznej, siatkowej TER roboty elektryczne (poz. 11-21), tabela TER opracowana jest na podstawie przedmiarów z lipca 2008 r. W materiałach przetargowych na tę część zakresu jest przedmiar zamienny z grudnia 2008 (różnice w pozycji : 11, 12, 13, 19, 20); Obydwa wykazy różnią się od siebie. Prosimy o odpowiedź, który z przedmiarów jest aktualny do wyceny w ofercie i o ewentualna korektę w Tabeli Elementów Rozliczeniowych.
Odpowiedź: Patrz modyfikacja siwz – nr 4.
Pytanie nr 65. Dotyczy: Wewnętrzne instalacje sanitarne. W TER w części III wentylacja mechaniczna w poz 120 znajduje się „montaż okapu kuchenne MUB02” – 1szt, natomiast na rysunku technologii kuchni znajdują się 2 okapy, a także są wyszczególnione 2 okapy w TER „technologia kuchni”. Ile mamy wycenić okapów w TER w części „wentylacja mechaniczna” W poz
Odpowiedź: W TER w części III wentylacja mechaniczna w poz 120 należy przyjąć 2 szt. okapów. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna w: poz. 120 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [2].
Pytanie nr 66. Dotyczy: Wewnętrzne instalacje sanitarne – wentylacja mechaniczna. W opisie projektu wykonawczego „Wewnętrzne instalacje sanitarne” w pkt 3.7.4 - układy wentylacyjne jest wykazane że w Sali gimnastycznej w układzie N1W1 znajdują się nagrzewnice Leo Smart – 4 szt., w specyfikacji zestawienia urządzeń oraz na rysunku jest wyszczególnione 9 szt, natomiast w TER jest przyjętych 6 szt. Jaką ilość nagrzewnic należy wycenić w TER w „ciepło technologiczne” poz. 113?
Odpowiedź: Należy przyjąć 9 kpl nagrzewnic Leo Smart, zgodnie z TER branża sanitarna: poz. nr 113 – 6 kpl ; poz. nr 114 - 3 kpl.
Pytanie nr 67 Dotyczy: Kotłowni gazowej z instalacja zewnętrzną i wewnętrzną gazu. Proszę o wskazanie, w której pozycji TER należy wycenić wyszczególnione poniżej wyposażenie wyszczególnione w projekcie.
- zabezpieczenie poziomu wody SYR 932.1 – 2 szt
Termometr axialny 0,06 Mpa/120 st c z zaworem – 8 szt
Termometr axialny
Manometr axialny 0,06 Mpa/120 st c- 8 szt
Manometr axialny 0-06 Mpa/120 st.C – 8 szt
Termometr tarczowy
Rozdzielacz zasilający główny dn 200 z rury stalowej – 1 szt
Rozdzielacz powrotny w główny dn 200 z rury stalowej – 1 szt
Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna dodając pozycje od nr 190a) do 190g) o treści:
190a |
|
Urządzenie do zabezpieczenia poziomu wody |
szt. |
2 |
|
|
190b |
|
Termomanometry axialne z zaworem stopowym |
szt. |
8 |
|
|
190c |
|
Termometry axialne |
szt. |
9 |
|
|
190d |
|
Manometry axialne z zaworem stopowym |
szt. |
8 |
|
|
190e |
|
Manometry z zaworem stopowym , tarcza dn150 |
szt. |
5 |
|
|
190f |
|
Termometr tarczowy dn 150 |
szt. |
1 |
|
|
190g |
|
Rozdzielacze dn 200 z rury stalowej czarnej |
Kpl |
2 |
|
|
Pytanie nr 68. Czy wymieniony zlew w projekcie w rozdziale 3.18 „instalacja wod-kan” w kotłowni występuje w TER, jak tak to w której pozycji?
Odpowiedź: W TER branża sanitarna poz. nr 46.
Pytanie nr 69. W projekcie kotłowni jest także napisane że cyt ‘pomieszczenie kotłowni należy wyposażyć w podręczny sprzęt gaśniczy – gaśnice proszkowe 2kg” natomiast nie ma takiego sprzętu ujętego w TER. Czy gaśnice mają się znajdować w TER? Jeżeli tak to proszę o uzupełnienie w tabeli.
Odpowiedź: Gaśnice nie wchodzą w zakres zamówienia.
Pytanie nr 70. Dotyczy – pokrycia dachów blachą aluminiową. W specyfikacjach technicznych SST-05.03. wykazano blachę aluminiową o grubości
Odpowiedź: Należy wycenić blachę o grubości
Pytanie nr 71. Dotyczy –blachy z cynku na obróbki. Proszę podać grubość blachy z cynku do wyceny w pozycjach : 109, 110 , 111, TER – roboty budowlane.
Odpowiedź: Należy wycenić blachę o grubości
Pytanie nr 72 Dotyczy –blachy powlekanej na obróbki. Proszę podać grubość blachy powlekanej do wyceny w pozycji 112 TER – roboty budowlane.
Odpowiedź: Należy wycenić blachę o grubości
Pytanie nr 73 Dotyczy –blachy trapezowej TR 136 /327 /wysokość 133mm w dachu D1 i SD3. Proszę podać grubość blachy trapezowej do wyceny w pozycji 101 TER –roboty budowlane.
Odpowiedź: Należy wycenić blachę o grubości
Pytanie nr 74 Dotyczy – styrobetonu – warstwa spadkowa , min 4,0cm w stropodachach SD1 i SD4. Proszę podać o jakiej masie objętościowej (kg/m3 ): 200; 350; 500; 700; czy 900 kg/m3, należy uzyskać styrobeton do wykonania warstwy spadkowej stropodachów, gdyż od tego zależy dawkowanie ekostyrenu.
Odpowiedź: Należy uzyskać styrobeton o masie 350.kg/m3.
Pytanie nr 75. Dotyczy odbojnic PRO-TEK i narożników PRO-TEK. W projekcie wykonawczym Architektura – Wykończenia wewnętrzne i wyposażenie , załączono kartę katalogową: odbojnice i narożniki PRO-TEK. Czy odbojnice i narożniki PRO-TEK objęte są ofertą? Jeżeli tak to proszę o wprowadzenie odpowiedniej pozycji do TER – roboty budowlane oraz podać symbole i ilości materiałów do wyceny w ofercie.
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 3 z zestawu „Pytania nr
Pytanie nr 76 Dotyczy stali kształtowej – marki , kątowniki itp. Na rysunkach konstrukcyjnych wykazano stal kształtową typu marki, kątowniki itp. Natomiast brak jest zestawień i tonażu tych elementów, brak jest również pozycji do wyceny w TER. Proszę o uzupełnienie.
Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4.
Pytanie nr 77. Dotyczy –Elewacji , element 14 TER. Zwracam się z prośbą o wyrażenie zgody na wycenę w TER poz.275 . Okładanie (szpałdowanie ) ścian i słupów cegłami klinkierowymi gr. ½ cegły , łącznie ze spoinowaniem ścian , jako scalonej ceny za 1m2, a ilość w pozycji 276 wyzerować.
Odpowiedź: Należy wycenić zgodnie z TER.
Pytanie nr 78 Zwracam się z prośbą o wyrażenie zgody na wycenę w TER poz.284 . Wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej z tynku mineralnego gr.2mm- słupy cylindryczne, łącznie z nałożeniem podkładowej masy tynkarskiej, jako scalonej ceny za 1m2, a ilość w pozycji 283 wyzerować.
Odpowiedź: Należy wycenić zgodnie z TER.
Pytanie nr 79. Dotyczy – stropu nad piwnicą. Proszę podać grubość stropu nad piwnicą, 18cm czy
Odpowiedź: Zgodnie z PW Konstrukcji rys. nr WK-2/1. i rys nr WK-2 /4 grubość stropu nad piwnica wynosi
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2009/06/18
- odpowiedzialny/a:
- Iwona Miller
- wprowadził/a:
- Mirella Wołłejszo
- dnia:
- 2009/06/18 09:19:19
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Mirella Wołłejszo | 2009/06/18 09:19:19 | pytania i odpowiedzi |