przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Zestaw pytań nr 7


Szczecin 2016-05-18

 

Wykonawcy uczestniczący w postępowaniu

Nasz znak: BZP-S.271.34.9.2016.AK

Znak sprawy: BZP/20/16

Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na   ,,Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą: ,,Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie – ETAP II

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania dotyczące treści SIWZ.

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t .j. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.

Pytanie nr 1

Czy Zamawiający przewiduje instalację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach będących na trasie torowisk, a które to skrzyżowanie jest obecnie niesygnalizowane?

Przykładowo, w ramach zadania 1.1 jest kilka takich skrzyżowań, zarówno zwykłych przejść dla pieszych, jak i skrzyżowań czterowylotowych.

 Odpowiedź:

Zgodnie z zapisem SIWZ Rozdział XV pkt 3 

Pytanie nr 2

Czy Zamawiający przewiduje zastosowanie priorytetu dla tramwajów? Jeżeli tak, to czy podstawowym systemem detekcji mają być zaprojektowane pętle indukcyjne czy np. rozwiązanie polegające na radiowym meldowaniu się tramwajów?

Odpowiedź:

Zgodnie z zapisem SIWZ Rozdział XV pkt 3 

Pytanie nr 3

Czy Zamawiający przewiduje kompletny remont skrzyżowań, które należy dostosować do obowiązujących obecnie przepisów (np. osygnalizowanie zjazdów z rond)?

Odpowiedź:

Zgodnie z zapisem SIWZ Rozdział XV pkt 3 

Pytanie nr 4

W OPZ pkt 3 Część 1 Zadanie 1.1 Zamawiający pisze: ,,Na odcinkach wydzielonych z jezdni poprzeczny zakres opracowania obejmuje obszar pomiędzy jezdniami do krawężników (wraz z regulacją istniejącej niwelety krawężników). Na odcinkach torowisk wspólnych z jezdnią poprzeczny zakres obejmuje obszar torowiska, jezdni oraz chodników”. Czy należy przez to rozumieć, że jeżeli torowisko przebiega przez niesygnalizowane przejście dla pieszych, to czy należy zaprojektować sygnalizację jedynie na przejściu dla pieszych z torowiskiem, a na przejściach przez jezdnię pozostawić niesygnalizowane? Czy w takim wypadku nie należy w ogóle projektować sygnalizacji?

Odpowiedź:

Zgodnie z zapisem SIWZ Rozdział XV pkt 3 

Pytanie nr 5

Jakie elementy mają wchodzić w skład projektu sygnalizacji świetlnej, w szczególności w części drogowej? Czy Zamawiający może udostępnić przykładowy, wzorcowy projekt?

Odpowiedź:

Do ustalenia na etapie projektowania. Zamawiający nie posiada przykładowego, wzorcowego projektu. Dokumentacja ma spełniać wymagania opisane w pkt. 5 OPZ.

Pytanie nr 6

Czy koncepcja stałej organizacji ruchu dla części 1 zadanie 1.1, 1.2, części 2,4,5 ma również zawierać skrzyżowania wyposażone w sygnalizację świetlną?

Odpowiedź:

Tak. Zgodnie z rozdziałem XV pkt 3 SIWZ.

Pytanie nr 7

Jakie instytucje w Szczecinie opiniują projekty sygnalizacji świetlnej, tzn. opinie jakich instytucji należy uzyskać?

 Odpowiedź:

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Policja oraz innymi organami i instytucjami (stosownie do potrzeb i obowiązujących przepisów) - instytucje te wymienione są w załączniku 11 pkt. 6.

Pytanie nr 8

Czy Zamawiający przewiduje, w ramach koncepcji stałej organizacji ruchu, wykonanie symulacji w programie typu Vissim, dla poszczególnych zadań?

 Odpowiedź:

W przypadku wprowadzania zmian w istniejącym układzie funkcjonowania komunikacji (np. zmiana geometrii skrzyżowań, buspasy itp.) należy wykonać symulację w programie Vissim lub równoważnym. Zamawiający dokona niezbędnej modyfikacji SIWZ w powyższym zakresie dodając powyższy zapis do pkt 4 OPZ.

Pytanie nr 9

Jakie elementy mają wchodzić w skład projektu wykonawczego sygnalizacji świetlnej, w szczególności w zakresie części rysunkowej? Czy Zamawiający może udostępnić przykładowy, wzorcowy projekt?

 Odpowiedź:

Do ustalenia na etapie projektowania. Zamawiający nie posiada przykładowego, wzorcowego projektu. Dokumentacja ma spełniać wymagania opisane w pkt. 5 OPZ.

 Pytanie nr 10

Czy w zakresie przedmiotu zamówienia są planowane inne równoległe inwestycje miejskie?

 Odpowiedź:

Tak. Na etapie projektowania projektant jest zobowiązany uzyskać uzgodnienia, opinie, zatwierdzenia, zgodnie z załącznikiem nr 11 do SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

Pytanie nr 11

Czy Zamawiający posiada aktualne mapy do celów projektowych dla całości bądź części przedmiotu zamówienia?

 Odpowiedź:

Nie. Obowiązek uzyskania aktualnych map do celów projektowych leży po stronie Wykonawcy zgodnie z zapisami OPZ pkt.4

Pytanie nr 12

Czy w ramach ewentualnej przebudowy skrzyżowania bądź budowy nowej sygnalizacji świetlnej Zamawiający wymaga uzgodnienia projektu budowlanego na przeprowadzenie tych prac?

Odpowiedź:

Tak zgodnie z OPZ pkt. 5

Pytanie nr 13

Czy Zamawiający jest w posiadaniu i udostępni Wykonawcy pełną dokumentację elektryczną oraz ruchową dla zakresu objętego przedmiotem zamówienia?

 Odpowiedź:

Nie. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji dla całości zamówienia.

Pytanie nr 14

Jaki zakres urządzeń bezpieczeństwa ruchu pojazdów transportu drogowego przewiduje Zamawiający w ramach przedmiotowej inwestycji?

Odpowiedź:

Zgodnie z zapisem SIWZ rozdział XV pkt. 3

Pytanie nr 15

Czy Zamawiający przewiduje poprawę płynności ruchu poprzez możliwość tworzenia modelu ruchu opartego na systemie kamer ANPR?

Odpowiedź:

Nie jest to przedmiotem zamówienia.

 

 

 

 


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2016/05/18
odpowiedzialny/a:
Agnieszka Kosmala
wprowadził/a:
Agnieszka Kosmala
dnia:
2016/05/18 11:30:18
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Agnieszka Kosmala 2016/05/18 11:30:18 Dodanie pytań i odpowiedzi