przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania nr 1 - 9 z dnia 17.08.2017 r.


Szczecin 17.08.2017 r.

 

Wykonawcy biorący udział w postępowaniu

 

Nr sprawy: MJOG-ZP.171.10.2017.MG

Nr pisma: MJOG-ZP.171.10.4.2017.MG

 

Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Najem długoterminowy trzech nowych samochodów osobowych na potrzeby Miejskiej Jednostki Obsługi Gospodarczej w Szczecinie”

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.) Zamawiający przekazuje wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

Pytanie nr 1

Czy Zamawiający będzie pokrywał koszty wymiany opon - wskutek uszkodzenia mechanicznego, spowodowanego błędnym użytkowaniem samochodu/błędem użytkownika?

Odpowiedź

Zgodnie z zapisem § 6 ust. 3 załącznika nr 4a do siwz oraz § 6 ust. 3 załącznika nr 4b do siwz,  Zamawiający nie będzie ponosił żadnych kosztów napraw wynajmowanych pojazdów, z wyjątkiem kosztów napraw spowodowanych działaniem upoważnionej przez Zamawiającego osoby prowadzącej pojazd, będącej pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Powyższa zasada będzie miała zastosowanie także do części składowych oraz przynależności pojazdów.

Pytanie nr 2

Czy zamawiający będzie pokrywał opłaty związane z wykroczeniami drogowymi (mandaty itp.) oraz opłaty związane z przekazaniem informacji o użytkowniku, np. na prośbę policji w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym? - są to koszty ok. 50 zł za jedną czynność?

Odpowiedź

Zamawiający lub upoważniona przez Zamawiającego osoba prowadząca pojazd będący przedmiotem najmu będą pokrywali obowiązujące opłaty związane z wykroczeniami drogowymi.

Zamawiający nie będzie ponosił żadnych opłat związanych z przekazywaniem informacji o użytkowniku pojazdu w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym.

Czynsz najmu powinien obejmować wszelkie koszty Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym także ewentualne opłaty związane z przekazywaniem wszelkich informacji, w tym o Zamawiającym lub upoważnionym użytkowniku pojazdu do organów administracji publicznej, przekazywaniem korespondencji oraz innymi dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi.

Zamawiający dokona modyfikacji odpowiednich zapisów siwz. W § 3 ust. 5 wzorów umów, w rozdziale X pkt 4 siwz, w rozdziale XV pkt 3.1 ppkt 1.6) oraz pkt 3.2 ppkt 1.6) zostanie dodany odpowiednio pkt 10 (wzory umów), lit. j (rozdział X siwz) oraz tiret dziesiąte (rozdział XV siwz) - w brzmieniu:

„ewentualne opłaty związane z przekazywaniem wszelkich informacji, w tym o Zamawiającym lub upoważnionym użytkowniku pojazdu do organów administracji publicznej, przekazywaniem korespondencji oraz inne dodatkowe opłaty manipulacyjne.”

Pytanie nr 3

Czy Zamawiający będzie pokrywał koszty przejazdu samochodem autostradami i innymi płatnymi drogami oraz koszty parkingów, postoju w płatnych strefach parkowania itp.?

Odpowiedź

Zamawiający będzie pokrywał koszty przejazdu samochodem autostradami i innymi płatnymi drogami oraz koszty parkingów i postoju w płatnych strefach parkowania.

Pytanie nr 4

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dostarczenie samochodu zastępczego w ciągu maksymalnie 24 godzin od momentu zgłoszenia? 

Odpowiedź

Zamawiający dokona modyfikacji odpowiednich zapisów siwz. § 9 ust. 2 wzorów umów otrzyma brzmienie:

„2. Czas oczekiwania na pojazd zastępczy nie może być dłuższy niż 12 godzinod momentu przekazania zgłoszenia przez Zamawiającego na adres e-mail: …………………. lub na nr faksu …………………… chyba, że Zamawiający, biorąc pod uwagę okoliczności konkretnego przypadku, wyznaczy termin dłuższy.”

Pytanie nr 5

Czy Zamawiający będzie pokrywał koszty rzeczywiste wyrobienia duplikatów w przypadku ich zagubienia/zniszczenia/utraty przez Zamawiającego/użytkownika?

  1. dowodów rejestracyjnych,
  2. tablic rejestracyjnych
  3. naklejek z numerem rejestracyjnym umieszczanym na przedniej szybie
  4. kluczyków i pilota do pojazdu,
  5. polis ubezpieczeniowych

oraz koszty administracyjne dotyczące tych czynności? Są to koszty ok. 50 zł za jedną czynność?

Odpowiedź

Zamawiający będzie pokrywał jedynie opłaty administracyjne wyrobienia duplikatów, w przypadku ich zagubienia/zniszczenia/utraty przez Zamawiającego/użytkownika:

  1. dowodów rejestracyjnych,
  2. tablic rejestracyjnych
  3. naklejek z numerem rejestracyjnym umieszczanym na przedniej szybie
  4. kluczyków i pilota do pojazdu,
  5. polis ubezpieczeniowych

wyłącznie w przypadkach, gdy ich zagubienie/zniszczenie/utrata nastąpi z przyczyn zawinionych przez Zamawiającego lub upoważnionego użytkownika pojazdu. W pozostałych przypadkach, w sytuacji zagubienia/zniszczenia/utraty ww. elementów, będą miały zastosowanie zasady ogólne, określone w §6 ust. 3 wzorów umów.

Zamawiający nie przewiduje ponoszenia żadnych dodatkowych opłat/kosztów dotyczących tych czynności. Powinny być one uwzględnione w czynszu najmu.

Pytanie nr 6

Wykonawca dostarczy instrukcję obsługi samochodu w wersji papierowej, natomiast nie dostarczy w wersji papierowej książki serwisowej samochodu. Jest to związane z faktem, iż niektórzy producenci stosują tylko tzw. elektroniczną książkę serwisową (jest to rejestr prowadzonych serwisów u danego autoryzowanego dealera w systemie informatycznym). Wykonawca prosi o zmianę zapisu w SIWZ/umowie.

Odpowiedź

Zamawiający nie wymaga dostarczenia książki serwisowej pojazdu.

W siwz/umowie nie ma zapisu o dostarczeniu książki serwisowej.

Pytanie nr 7

Czy Zamawiający będzie pokrywał koszty doubezpieczenia pojazdu, w przypadku wyjazdu poza granice Unii Europejskiej?

Odpowiedź

Zamawiający dokona modyfikacji odpowiednich zapisów siwz. § 7 ust. 1 wzorów umów otrzyma brzmienie:

 „1. Wykonawca ubezpiecza pojazd(y) będące przedmiotem najmu u wybranego przez siebie ubezpieczyciela w zakresie:

1) obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC),

2) dobrowolnego ubezpieczenia autocasco (AC) do pełnej wartości brutto każdego z pojazdów (pojazdu) wraz z wyposażeniem, tzn. sprzętem i urządzeniami służącymi do utrzymania i używania pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym m.in.: od zderzenia pojazdów, wypadku, od zdarzeń losowych, wybicia szyb, przewrócenia, uderzenia w przeszkodę ruchomą lub nieruchomą, uszkodzenia przez osoby trzecie, kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia, itp., obowiązującego minimum na terytorium RP i innych państw Europy oraz na terytorium Algierii, Maroka, Izraela i Tunezji, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii;

3) dobrowolnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) kierowcy i pasażerów obowiązującego minimum na terytorium RP i innych państw Europy oraz na terytorium Algierii, Maroka, Izraela i Tunezji, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii;

4) dobrowolnego ubezpieczenia Assistance i Assistance w ruchu zagranicznym obowiązującego minimum na terenie państw Europy oraz na terytorium Algierii, Maroka, Izraela i Tunezji, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.”;

Pytanie nr 8

W celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu – sytuacja ekonomiczna  lub finansowa - Wykonawca złoży informację z firmy leasingowej potwierdzającą zdolność finansową/leasingową Wykonawcy (Promesa Leasingowa) w wysokości nie mniejszej niż 340.000,00 PLN i wystawioną nie wcześniej niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.

Powołując się na: §2 ust. 2 pkt 3) Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (poz. 1126), a także z art. 22b ust. 1 PZP, poprzez określenie wartości posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy art. 26 ust. 2c ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”, Wykonawca zwraca się z prośbą o wyrażenie zgody przez Zamawiającego, na dostarczenie dokumentu – Promesa Leasingowa.

Odpowiedź

Ocena spełniania warunków udziału w postepowaniu nastąpi na etapie badania i oceny ofert.

Zgodnie z siwz wykonawca zobowiązany jest złożyć na wezwanie informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert, a w sytuacji jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć wymaganych przez zamawiającego dokumentów dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej (dokumenty wymienione w rozdziale V pkt 5 ppkt 2 lit. a siwz), zamawiający dopuszcza złożenie przez wykonawcę innego dokumentu, który w wystarczający sposób potwierdzał będzie spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.

Pytanie nr 9

Dot. projektu umowy par. 1 pkt 4 ppkt. 2 - Wykonawca nie będzie właścicielem wynajmowanych pojazdów w całym okresie obowiązywania umowy. Wykonawca będzie posiadał inny tytuł prawny do posiadania/użytkowania/dysponowania/wynajmowania pojazdów. Prawdopodobnie na oferowane samochody będzie podpisana umowa leasingu (firma leasingowa) lub będzie zawarta umowa kredytowa (bank). W związku z powyższym pojazdy mogą być obciążone prawami na rzecz osób trzecich. Na pojazdach będzie ustanowiony sądowy zastaw rejestrowy oraz będzie dokonana cesja z polisy ubezpieczeniowej na bank finansujący. Wykonawca prosi o wyrażenie zgody na taki stan rzeczy oraz o zmianę zapisu w projekcie umowy.

Odpowiedź

Zamawiający dokona modyfikacji odpowiednich zapisów siwz. § 1 ust. 4 pkt 2 wzorów umów otrzyma brzmienie:

„2) pojazd(y) są wolne od jakichkolwiek wad ograniczających lub uniemożliwiających korzystanie z nich (niego).”


udostępnił:
Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej
wytworzono:
2017/08/17
odpowiedzialny/a:
Krzysztof Goralski
wprowadził/a:
Madlena Gruszka
dnia:
2017/08/17 14:12:07
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Madlena Gruszka 2017/08/17 14:12:07 nowe pytania