przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Zestaw pytań numer 1


 

Szczecin, 15.04.2016r.

Wykonawcy uczestniczący w postępowaniu

Nasz znak: BZP-S.271.37.6.2016.KSD

Znak sprawy: BZP/3/16

Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa i przebudowa dróg dla rowerów w ciągu al. Wojska Polskiego od pl. Szarych Szeregów do ul. Kupczyka w Szczecinie” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. 

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

Pytanie nr 1

W rozdziale V SIWZ pkt 3 ppkt b Zamawiający wskazał w ramach warunku wykazania się dysponowaniem odpowiednim potencjałem technicznym:

  1. Projektant w specjalności torowej:

Wymagania kwalifikacyjne:

Uprawnienia do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń

Wymagane doświadczenie zawodowe:

Nie mniej niż 3-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu liczone od dnia uzyskania uprawień projektowych (jako projektant lub sprawdzający), w tym wykonanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany lub budowlano-wykonawczy), co najmniej jednego zadania inwestycyjnego obejmującegobudowę lub przebudowę torowiska tramwajowego.

Zwracamy się z pytaniem czy za wystarczające będzie wskazanie projektanta specjalności drogowej posiadającego minimum 3-letnie doświadczenie jako projektanta, który wykonał dokumentację projektową obejmującą przebudowę torowiska tramwajowego.

Należy zaznaczyć, że zagadnienie dotyczące torowisk tramwajowych regulowane są przepisami ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz.U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115 z późn. zm), gdzie przedmiotowe pojęcie zostało zdefiniowane- torowisko tramwajowe to część ulicy między skrajnymi szynami wraz z zewnętrznymi pasami bezpieczeństwa o szerokość 0,5 m każdy. Z kolei ulica to droga na terenie zabudowy lub przeznaczonym do zabudowy zgodnie z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w której ciągu może być zlokalizowane torowisko tramwajowe. Torowisko tramwajowe jako element ulicy podlega regulacjom ustawy o drogach publicznych, do których odwołuje się obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa (Dz. U. Nr 83, poz. 578 z późn. zm.) przy określaniu zakresu uprawnień w specjalności drogowej bez ograniczeń.

Odpowiedź nr 1

Wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe zostały zapisane w SIWZ, Rozdział V, pkt 3 ppkt 3). Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych w ofertach.

Pytanie nr 2

Zwracamy się z prośbą o opisanie w sposób wyczerpujący przedmiotu zamówienia w części dotyczącej potrzeby wykonania prac projektowych w zakresie przebudowy torowiska tramwajowego.

Odpowiedź nr 2

Opis przedmiotu zamówienia w zakresie przebudowy torowiska zawarty jest w załączniku nr 11 do SIWZ. W związku z ogólnym tylko stwierdzeniem wykonawcy, że opis jest niewyczerpujący zamawiający nie może ustosunkować się postawionego pytania. Niemniej jednak zamawiający informuje, że możliwy jest demontaż starego torowiska tramwajowego położonego w pasie zieleni wzdłuż południowej strony al. Wojska Polskiego, na odcinku nie dłuższym, niż 300m, pomiędzy ulicami Jarzyńskiego oraz Szafera.
 

Zamawiający zmodyfikuje Załącznik numer 11 do siwz- opis przedmiotu zamówienia w powyższym zakresie.

Ponadto przewiduje się zmianę lokalizacji słupów trakcyjnych w ramach usunięcia kolizji z projektowaną infrastrukturą rowerową. Wynika to z założeń określonych w koncepcji, które można odczytać z następujących rysunków, stanowiących załącznik do SIWZ:

D3.5_plan sytuacyjny 30 12 2015.pdf
D3.6_plan sytuacyjny 30 12 2015.pdf
D3.7_plan sytuacyjny 30 12 2015.pdf
D3.8_plan sytuacyjny 30 12 2015.pdf
D3.9_plan sytuacyjny 30 12 2015.pdf

W opisie przedmiotu widnieje zapis, który mówi o wprowadzeniu automatycznej detekcji dla tramwajów w celu nadania priorytetu przejazdu przez istniejące skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Projektant samodzielnie powinien określić, w jaki sposób taka detekcja będzie skuteczna i czy wymaga ona ingerencji w przebudowę torowiska tramwajowego.


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2016/04/15
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Katarzyna Stachowicz
dnia:
2016/04/15 11:40:45
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Stachowicz 2016/04/15 11:40:45 nowy zestaw pytań