Modyfikacja SIWZ
modyfikacja nr 2
Wykonawcy uczestniczący
w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.89.3.2020.MP
Znak sprawy: BZP/62/20
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Budowę alternatywnego wyjazdu z osiedla przy ulicy Maciejkowej, działki nr 1/11 i 50/17 obręb 3065 na Warszewie w Szczecinie”
Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 2 oraz art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. 2019, poz. 1843 ze zm.) przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziamioraz dokonuje modyfikacji Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w następującym zakresie:
- Zestaw pytań i odpowiedzi nr 2
Pytanie nr1:
Dotyczy nośności podłoża
Wykonawca prosi o potwierdzenie grupy nośności podłoża G2. Zapisane w opisie technicznym warunki gruntowo-wodne mogą w opinii Wykonawcy wskazywać na niższą nośność podłoża gruntowego.
Odpowiedź nr 1:
Zamawiający potwierdza grupę nośności G2. Ustalenie grupy nośności podłoża gruntowego wymaga określenia rodzaju i cech gruntu zalegającego do głębokości 1 m od spodu konstrukcji nawierzchni. Na podstawie wyników badań warunków gruntowo-wodnych, pod względem wysadzinowości podłoże zakwalifikowano jako grunty wątpliwe.
W trakcie badań terenowych nawiercono wodę gruntową w piaskach oraz w przewarstwieniach piasków w glinach na głębokości od 2,1 do 2,4 m p.p.t. Woda gruntowa spływa do obniżenia doliny cieku Warszewiec. Z uwagi na poziom występowania zwierciadła wody gruntowej oraz projektowanego przekroju drogi jako przekrój uliczny (ścieżka rowerowa, chodniki, jezdnia w krawężnikach) i szczelne oraz dobre odprowadzenie wód powierzchniowych warunki wodne podłoża konstrukcji nawierzchni ustalono jako dobre (więcej niż 2m poniżej spodu konstrukcji nawierzchni – posadowienie projektowanego obiektu w przeważającym zakresie w nasypie).
Pytanie nr2:
Dotyczy braku dokumentacji geologicznej
Wykonawca prosi o uzupełnienie dokumentacji projektowej o dokumentację geologiczną
Odpowiedź nr 2:
Zamawiający dokonuje stosownej modyfikacji SIWZ poprzez dodanie załącznika nr 1 do modyfikacji – dokumentacja geologiczna.
Pytanie nr3:
Dotyczy założonych warunków gruntowo-wodnych
Wykonawca prosi o przedstawienie stanowiska Zamawiającego co w sytuacji gdy podczas realizacji Wykonawca zastanie gorsze niż zakładane warunki gruntowo-wodne, które wymagałyby zmianę (zwiększeniem grubości) dolnych warstw konstrukcyjnych.
Odpowiedź nr 3
Zgodnie z STWIORB D.02.03.01 pkt. 5.4. Wzmocnienie podłoża
W miejscach zalegania w podłożu gruntów słabonośnych, Wykonawca zobowiązany jest zaprojektować wzmocnienie podłoża pod nasyp. Podstawą wyboru metody wzmacniania podłoża jest szczegółowe jego rozpoznanie, które powinno być dostosowane do lokalnych warunków wzmacnianego obiektu oraz do potrzeb związanych z przewidywaną metodą wzmocnienia. Projekt wzmocnienia podłoża powinien być poparty stosownymi obliczeniami oraz przedstawiony do akceptacji nadzoru inwestorskiego.
Pytanie nr4:
Dotyczy konstrukcji drogi
Czy Zamawiający dopuszcza korektę zaprojektowanej konstrukcji drogi zgodnie z metodą mechanistyczno-empiryczną AASHTO 2004, która zapewni odpowiednią trwałości zmęczeniowej nawierzchni dla kategorii ruchu KR 4?
Odpowiedź nr 4
Konstrukcja drogi zaprojektowana została na ruch kategorii KR4. Nie dopuszcza się korekty konstrukcji.
Pytanie nr5
Dotyczy warstwy ścieralnej
Wykonawca prosi o podanie uziarnienia warstwy SMA na jezdnię główną
Odpowiedź nr 5
Zgodnie z częścią dokumentacji projektowej - przedmiar robót - jezdnia główna zaprojektowana została o uziarnieniu SMA 8S.
Pytanie nr6
Dotycz KR ścieżki rowerowej
Wykonawca prosi o podanie kategorii ruchu jakiej odpowiadać ma AC 8 S na ścieżce rowerowej.
Odpowiedź nr 6
Warstwa ścieralna na ścieżce rowerowej z betonu asfaltowego AC 8S odpowiada kategorii ruchu KR1.
Pytanie nr7
Dotyczy KR zjazdów
Wykonawca prosi o podanie kategorii ruchy jakiej odpowiadać mają warstwy asfaltowe na zjazdach.
Odpowiedź nr 7
Konstrukcja nawierzchni zjazdów odpowiada kategorii ruchu KR2. Tyczy się to zjazdu w części południowej o szerokości jezdni 5m.
Pytanie nr8
Dotyczy dokumentacji geosiatki
Wykonawca prosi o uzupełnienie dokumentacji projektowej o wymagania w stosunku do geosiatki wzmacniającej podłoże.
Odpowiedź nr 8
Geosiatki do stabilizacji gruntu dwukierunkowo o wytrzymałości na rozciąganie w kierunku wzdłużnym i poprzecznym: min. 40 kN/m.
Pytanie nr9
Dotyczy geosiatki
Czy można stosować produkty alternatywne w stosunku do geosiatki wzmacniającej podłoże gruntowe? Czy Zamawiający potwierdza lokalizację tego geosyntetyku pod warstwą sztywną jaką jest mieszanka stabilizowana cementem C1,5/2?
Odpowiedź nr 9
Zamawiający potwierdza, że umieszczona pomiędzy podbudową a gruntem rodzimym geosiatka pełni funkcję stabilizacji gruntu i zwiększenia nośności dzięki ograniczeniu skutków nierównomiernego osiadania kruszywa na niejednorodnym podłożu oraz przesklepienia pustek powietrznych i punktów o mniejszej nośności. Ułożenie na podłożu pomiędzy podłożem a warstwą ulepszonego podłoża pełni funkcję zbrojenia. Należy zastosować geosiatkę zgodnie z zaleceniami producenta.
Pytanie nr10
Czy Zamawiający dopuszcza wykonanie zbiorników w technologii żelbetowej z elementów
prefabrykowanych, łączonych z zastosowaniem uszczelek, ale o innym kształcie dopasowanym
do granicznych obrysów zbiorników zaprojektowanych, z uwzględnieniem:
-pojemności określonej w projekcie,
-obliczeń wypornościowych, uzgodnionych z autorem dokumentacji projektowej,
-wysokości piętrzenia, jak na wylocie/wlocie w pkt. 1.5 i 2.5
-i innych założeń funkcjonalnych?
Odpowiedź nr 10
Zamawiający nie dopuszcza wykonania zbiorników o innym kształcie niż w projekcie. Zbiorniki są zaprojektowane i umiejscowione w jedynym możliwym miejscu tj. poza jezdnią główną. Powierzchnia czynna zbiorników oraz ich połączenia są zaprojektowane dla danego zadania i spełniają założenia projektowe. Nie dopuszczona jest zmiana jakichkolwiek parametry wpływających na ich funkcjonalność po za zmianą wymiarów zbiornika szerokości lub wysokości o nie więcej niż 15 cm. Każda zmiana od założeń projektowych wymaga ponowne weryfikacji i dopuszczenia przez Projektanta.
Pytanie nr11
Czy zbiorniki powinny posiadać dopuszczenie do stosowania na szkodach górniczych? Jeżeli tak,to na jakiej kategorii.
Odpowiedź nr 11
Zbiorniki nie muszą posiadać dopuszczenia do stosowania na szkodach górniczych.
Pytanie nr12
W związku z obecną sytuacją w Polsce związaną z pandemią COVID -19 , brakami kadrowymi u poszczególnych podwykonawców jak i wykonawców oraz wielkością i specyfiką przedmiotowego zadania zwracamy się z prośbą o przesynięcie terminu złożenia ofert o 10 dni roboczych. Dodatkowy czas pozwoli na otrzymanie ofert od podwykonawców oraz przygotowanie rzetelnej wyceny. Jednocześnie zaznaczamy, że w okresie na przygotowanie oferty występuje wiele zachorowań w społeczeństwie, co utrudnia uzyskanie ofert od potencjalnych podwykonawców i dostawców.
Odpowiedź nr 12
Zamawiający dokonał modyfikacji terminu składania ofert, nowy termin to 16.11.2020 r.
Załącznik nr 1 do modyfikacji – dokumentacja geologiczna
Załączniki:
- zal. nr 1 do modyfikacji (.pdf, 3.36 MB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2020/11/04
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Magdalena Pietrzykowska
- dnia:
- 2020/11/04 11:44:12
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2020/11/04
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Magdalena Pietrzykowska
- dnia:
- 2020/11/04 11:41:35
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Magdalena Pietrzykowska | 2020/11/04 11:41:35 | nowa modyfikacja nr 2 |