przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-9/50/13
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO I SAMORZĄDNOŚCI
Z DNIA 11 MARCA 2013 ROKU


Początek posiedzenia - 10:00
Zakończenie posiedzenia - 11:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Tomasz Hinc - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Organizacja ruchu pieszych i ruchu samochodowego na terenie m.Szczecina,
omówienie wniosków zgłaszonych przez mieszkańców na adres bezpieczenstwo@um.szczecin.pl)
3. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Organizacja ruchu pieszych i ruchu samochodowego na terenie m.Szczecina,
omówienie wniosków zgłaszonych przez mieszkańców na adres bezpieczenstwo@um.szczecin.pl.


Przewodniczący Komisji p. T. Hinc –poinformował zebranych o wnioskach, które wpłynęły od ostatniego posiedzenia komisji na adres bezpieczenstwo@um.szczecin.pl( zestawienie tabelaryczne  wraz z odpowiedziami w sprawie wniosków mieszkańców o zmiany w org. ruchu pieszych i pojazdów samochodowych stanowi załącznik nr 3 do protokołu).

Następnie głos zabrał p. Uchniewski Adam przedstawiciel RO STARE MIASTO- zwrócił się z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie poprawy organizacji ruchu na Starym Nowym Mieście w okolicy ulicy Panieńskiej, Nowego Rynku, Wielkiej i Małej Odrzańskiej i przyległych. Obecna organizacja jest bardzo niebezpieczna i w każdej chwili może tam dojść do nieszczęścia- wnoszą o odblokowanie wyjazdu do Miasta z ulicy Małej Odrzańskiej. 

p. Witold Witkowski –przedstawiciel SDS ( jednocześnie mieszkaniec, który skierował maila do komisji)  podkreślił, iż  w maju 2012 roku odbyło się spotkanie z szefem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Panem dyrektorem Grabcem, Strażą Miejską oraz urzędnikami Rady Osiedla Stare Miasto, które skutkowało wizją lokalną 6 lipca 2012 roku. Nie przyniosło ono jednak żadnych efektów, poza lakonicznymi pismami do służb porządkowych, a niebezpieczna i niemądra organizacja ruchu nie zmieniła się. Zdaniem mieszkańców poprzednia organizacja ruchu była zrozumiała i prawidłowa.

p. A. Grabiec- Dyrektor WGKiOŚw sprawie organizacji ruchu na Starym Nowym Mieście w okolicy ulicy Panieńskiej, Nowego Rynku, Wielkiej i Małej Odrzańskiej i przyległych odbyło się kilka spotkań z udziałem ZDiTM, RO, Policji , wydziału. Poprzednia organizacja ruchu była bardzo niebezpieczna i w każdej chwili mogło dojść do nieszczęścia. Ze względów poprawy bezpieczeństwa zlikwidowano możliwość włączania się w ulice z Jana z Kolna na łuku ( rejon torów tramwajowych). W chwili obecnej jest opracowywana korekta projektu organizacji ruchu, która będzie uzgadniania z ZDiTM oraz Policję. 

p. W. Dzikowski- w swej wypowiedzi podkreślił, iż na terenie rynku jest nie ustalony stan władania gruntu, część dróg jest własnością Miasta a część właścicieli prywatnych. Taki układ na pewno komplikuje prawidłowe rozwiązania organizacji ruchu.   

p. T. Hinc-na czyj wniosek została opracowana obecna organizacja ruchu? Ile zdarzeń kolizyjnych miało miejsce w poprzednim oznakowaniu terenu Ppodzamcza?

p. M. Charęza- Kierownik Referatu Ruchu Drogowego- wyjaśnił, iż odpowiedź wnioskodawcy została udzielona. Potwierdził, iż kilkukrotnie odbyły się spotkania z mieszkańcami w sprawie organizacji ruchu. Każda nowa organizacja budzi wiele kontrowersji. W chwili obecnej jest opracowywana korekta projektu organizacji ruchu, która będzie uzgadniania z ZDiTM oraz Policją.  

 

p. T. Hinc-w związku tym, iż w chwili obecnej jest opracowywana korekta projektu organizacji ruchu, prosi o zweryfikowanie ww. dokumentu uwzględniając wnioski mieszkańców i RO. Zwrócił się do przedstawicieli RO o przekazanie wniosków zarówno swoich jak i mieszkańców do WGKiOŚ, zaś wydział prosi o przygotowanie informacji zwrotnej na maila radnym.

Następnie komisja zapoznała się z pismem RO Niebuszewo- Bolinko w sprawie nowoustawionych znaków „zakazu zatrzymywania „ się na naszym osiedlu zwłaszcza na ulicy E. Orzeszkowej  (pismo stanowi załącznik nr 4 do protokołu).

p. M. Charęza- dokonał prezentacji audiowizualnej obowiązującej organizacji ruchu na tym terenie. Zobowiązał się do dokonania wizji lokalnej i ponownym przeanalizowaniu wniosku.

p.T.Hinc- prosi o udzielnie odpowiedzi RO a w odpisie komisji o sposobie załatwienia sprawy.    


Ad. pkt. 4.
Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia komisji.


Komisja w wyniku głosowania: za - 6  ( jednogłośnie ) przyjęła protokół z posiedzenia komisji w dniu 4 marca br.


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Przewodniczący Komisji  p. T. Hinc– poinformował zebranych,  iż na kolejnym posiedzeniu komisji radni powrócą do wniosku  Szczecińskiego  Towarzystwa  Socjologicznego w Szczecinie dot. zmiana nazwy odcinka  ul.  CUKROWEJ i nadanie mu nazwy profesora Ludwika Janiszewskiego. Przypomniał, iż komisja wystąpiła do  PKN ORLEN SA oraz   Hotel IBIS, do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi w sprawie.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Beata Tubacka
Główny Specjalista BRM
 Tomasz Hinc
udostępnił: BRM, wytworzono: 2013/03/04, odpowiedzialny/a: , wprowadził/a: Beata Tubacka, dnia: 2013/03/26 09:56:26
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Beata Tubacka 2013/03/26 09:56:26 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2013/03/12 12:28:58 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2013/03/12 12:28:47 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2013/03/04 13:38:41 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2013/03/04 13:21:17 nowa pozycja