przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-3/113/09
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. GOSPODARKI KOMUNALNEJ, OCHRONY ŚRODOWISKA I MIENIA
Z DNIA 17 WRZEŚNIA 2009 ROKU


Początek posiedzenia - 14:00
Zakończenie posiedzenia - 15:30

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Leszek Duklanowski - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu posiedzenia Komisji z 10.09.2009
3. Rozpatrzenie sprawy usytuowania przystanków autobusowych przy ul. Podbórzańskiej
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


zdjęto dwa protokoły


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu posiedzenia Komisji z 10.09.2009


W wyniku głosowania: za - 7, przeciw - 0, wstrzym. - 1 przyjęto protokół z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Mienia z dnia 10.09.2009 roku.


Ad. pkt. 3.
Rozpatrzenie sprawy usytuowania przystanków autobusowych przy ul. Podbórzańskiej


Katarzyna Młynarczyk (wnioskodawczyni) dokonała wprowadzenia do swojego wniosku, który stanowi załącznik nr …. do niniejszego protokołu.
 
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Władysław Dzikowski powiedział, że ze sprawą przystanków komunikacji miejskiej Katarzyna Młynarczyk zgłosiła się do niego na dyżurze. Z racji tego, że w piśmie wymienionych jest kilka osób postanowił zasięgnąć opinii merytorycznych wydziałów kierując sprawę na Komisję GKOŚiM.
 
Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Michał Przepiera powiedział, że w sprawie ulicy Podbórzańskiej głównym celem było doprowadzenie tam komunikacji miejskiej. Był to główny cel tej inwestycji o którą zabiegała m.in. Rada Osiedla Warszawo. Projekt nie przesądzał jednak lokalizacji przystanków. Dodał, że sprawa usytuowania przystanków budziła kontrowersję i było kilka punktów spornych, ale o sprawie pani Mazurowskiej nie wiedział. Sprawa przystanków została definitywnie przesądzona 7 sierpnia br.
 
Włodziemirz Szafrański z ZDiTM przypomniał, że ZDiTM zwrócił się do RO Warszawo o opinie na temat  usytuowania przystanków. Zaproponowano lokalizacje A3 i A4. RO  umieściła te propozycje  na swojej stronie internetowej. Zarząd Dróg potraktował to  jako przyczynek do dyskusji na ten temat. W trakcie prac przed usytuowaniem przystanków odbyły się spotkania z RO na których wypracowano decyzję o przeniesieniu przystanków.
 
Radny Jan Posłuszny powiedział, że uczestniczył w pracach nad projektem komunikacyjnym który trwa już 2 lata. Wszystko szło dobrze do momentu wskazania lokalizacji przystanków. Za pomocą RO wywołana została dyskusję nad ich usytuowaniem. Dodał, że spotykał się  w tej sprawie kilkukrotnie z mieszkańcami Warszawa. Ani razu na tych spotkaniach nie widział pani Mazurowskiej, a były to liczne spotkania po 20 do 30 osób.
Poproszono także o opinie fachowców z ZDiTM.
 
Wiceprzewodniczący Władysław Dzikowski powiedział, że  procedura w takich sytuacjach jest jednakowa dla wszystkich . Przeważnie jest tak, że część mieszkańców chce przystanek bliżej domów a część dalej. W takich sytuacjach muszą wypowiedzieć  się fachowcy. Przystanki i zatoczki to własność komunalna,  jeżeli pani Mazurowska nie potrafi udokumentować nieprawidłowości w procedurach i działaniach służb odpowiedzialnych za inwestycję, to nie wnosi do sprawy żadnych argumentów, gdyż  nawet na RO nie próbowała wpłynąć .
 
Wiceprzewodniczący Komisji Paweł Gzyl stwierdził, że jest zaskoczony wnioskiem pani Mazurowskiej, która nie ma argumentów ani wiedzy w temacie. Chce odciąć całą dzielnicę od komunikacji bo jej przeszkadza przystanek.
 
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Stopyra zgłosił wniosek formalny:
 
Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Mienia w dniu 17 września 2009 roku rozpatrywano sprawę lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej na ulicy Podbórzańskiej.
 
Po zapoznaniu się ze sprawą, Komisja  wnioskuje o ponowne przeanalizowanie lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej na ulicy Podbórzańskiej i przedstawienie w ciągu dwóch tygodni decyzji w tej sprawie .”
 
Przewodniczący Leszek Duklanowski zarządził głosowanie ww. wniosku formalnego postawionego przez  Jana Stopyrę.

W wyniku głosowania: za – 6, przeciw – 1, wstrzyma. – 2 Komisja podjęła wniosek w brzmieniu jw.
 
Wiceprzewodniczący Komisji Paweł Gzyl nie brał udziału w głosowaniu.


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołował Przewodniczący Komisji
 
Rafał Miszczuk
Podinspektor BRM
 Leszek Duklanowski
udostępnił: BRM, wytworzono: 2009/09/11, odpowiedzialny/a: Rafał Miszczuk, wprowadził/a: Rafał Miszczuk, dnia: 2009/10/14 10:07:53
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Rafał Miszczuk 2009/10/14 10:07:53 modyfikacja wartości
Rafał Miszczuk 2009/09/11 14:34:36 modyfikacja wartości
Rafał Miszczuk 2009/09/11 14:14:26 nowa pozycja