przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Nieruchomościami
Odpowiadający:
Zastępca Prezydenta Beniamin Chochulski
Data odpowiedzi:
2009/02/19
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

Ustosunkowując się do zapytania w sprawie poprawy stanu bezpieczeństwa i estetyki placów zabaw dla dzieci w naszym mieście podzielam Pana uwagi w tym zakresie. Faktycznie wiele szczecińskich placów zabaw funkcjonujących w latach poprzednich uległo zdewastowaniu i zapomnieniu. Przede wszystkim brak jest zapewnionych środków finansowych na poprawę całej struktury placów zabaw.

Główne działania miasta skierowane są na zagadnienia dotyczące postępującej degradacji budynków wchodzących w skład zasobu komunalnego wywołanej upływem czasu i braku inwestycji w zakresie modernizacji i remontów oraz wzrastająca liczba budynków przeznaczonych i kwalifikujących się do rozbiórki.

Niemniej w roku 2008 ze środków zapewnionych w budżecie miasta był realizowany i kontynuowany będzie w roku bieżącym przez ZBiLK Program pn. "Zielone podwórka Szczecina". Program ten umożliwia wspólnotom mieszkaniowym ubieganie się o dofinansowanie prac związanych z zagospodarowaniem podwórek i przyczynił się już częściowo do odnowy infrastruktury podwórek według potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Dofinansowaniem objęte były także inicjatywy tworzenia palców zabaw dla dzieci. W roku 2008 wysokość dofinansowania do Programu wyniosła 1.699.392 zł, w tym urządzeń zabawkowych i boisk 233.673 zł.

W roku bieżącym ZBiLK wystąpił także z propozycją projektu dotyczącego budowy placu zabaw i edukacji dla dzieci i młodzieży 5-10-15 noszącego nazwę roboczą "Zostań Współczesnym Doktorem Jordanem". Projekt byłby realizowany ze środków finansowych pozyskiwanych od fundatorów, ze środków unijnych oraz w części ze środków własnych. Obecnie analizujemy propozycje wskazania terenów na których możliwa byłaby realizacja tego projektu.

W przeprowadzeniu powyższych planów godne uwagi byłyby także inicjatywy Rad Osiedla, które zresztą dały już swój wyraz w niektórych zakątkach naszego miasta. Natomiast dotychczasowe place zabaw zostaną niezwłocznie przez zarządców zabezpieczone wraz z usunięciem urządzeń zagrażających bezpieczeństwu dzieci.


Interpelacja: Dot. poprawienia stanu bezpieczeństwa i estetyki placów zabaw dla dzieci w mieście Szczecinie
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2009/02/20, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2009/02/20 13:07:03
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2009/02/20 13:07:03 nowa pozycja