Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności
- Odpowiadający:
- Sekretarz Miasta Ryszard Słoka
- Data odpowiedzi:
- 2014/02/18
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Tak
W odpowiedzi na Pana zapytanie nr 1384, dotyczące ilości posiadanych urządzeń do blokowania kół i częstotliwości ich stosowania przez Straż Miejska Szczecin informuję, że na podstawie art. 130a ust. 8 i 9 ustawy Prawo o ruchu drogowym, Straż Miejska stosuje urządzenia do blokowania kół w przypadku pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie utrudniające ruchu lub niezagrażające bezpieczeństwu.
Obecnie Straż Miejska Szczecin, dysponuje 50 urządzeniami do blokowania kół, które od 01 stycznia 2014 roku (45 dni), zastosowano w 904 przypadkach. Dziennie zastosowano urządzenie około 20 razy, a zatem w przeliczeniu miesięcznym wykorzystanie wynosi około 620 razy.
Blokowanie kół pojazdów, zaparkowanych w miejscach zabronionych, następuje na podstawie zgłoszeń od osób fizycznych i prawnych, oraz na podstawie działań własnych Straży Miejskiej w oparciu o analizę sygnałów od mieszkańców lub przedstawicieli rad osiedli.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej Szczecin, wydali również 106 dyspozycji usunięcia pojazdów za pozostawienie go w miejscu, gdzie było to zabronione i utrudniało ruch, lub w inny sposób zagrażało bezpieczeństwu.
Interpelacja: Dot. ilości blokad na koła samochodowe używanych przez Straż Miejską w Szczecinie