przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0012.4.73.2017
Z POSIEDZENIA WYJAZDOWEGO 
KOMISJI DS. BUDOWNICTWA I MIESZKALNICTWA
Z DNIA 12 STYCZNIA 2017 ROKU


Początek posiedzenia - 10:00
Zakończenie posiedzenia - 12:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Władysław Dzikowski - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Wizja lokalna terenu u zbiegu ulic Wierzbowej i Mieszka I.
3. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Wizja lokalna terenu u zbiegu ulic Wierzbowej i Mieszka I.


Przewodniczący Komisji Władysław Dzikowski przywitał uczestników Komisji. Powiedział, że zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie budzą zastrzeżeń, jednak podczas ostatniej sesji Rady Miasta koleżanka Małgorzata Jacyna – Witt podniosła problem jakoby nie zostały zachowane przepisy odnośnie pewnych odległości czy kątów wznoszeń. Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska Marek Duklanowski zaproponował, aby na tę okoliczność przeprowadzić wizję lokalną, stąd nasza obecność w tym miejscu. Dodał, że wysłuchamy także grupy mieszkańców, którzy czekają przy ul. Wierzbowej 110. Zapytał wnioskodawcę do zmian w planie ilu pracowników zatrudnia.

Jerzy Bogacki odpowiedział, że aktualnie zatrudnia 70 pracowników. Dodał, że po przeprowadzeniu inwestycji planuje zatrudnić dodatkowych 20 osób. Pokazał miejsce inwestycji zgodnie z rysunkiem, który stanowi załącznik nr 3 do protokołu. Powiedział, że zgodnie z przekrojem, który stanowi załącznik nr 4 do protokołu wysokość hali ma maksymalnie 7-8 m. Przedstawił również wizualizację inwestycji, która stanowi załącznik nr 5 do protokołu.

Radny Marek Duklanowski powiedział, że wizualizacja go nie interesuje, ponieważ ją zawsze można zmienić. Dodał, że dla niego najważniejsze są zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zapytał dlaczego wysokość musimy określić aż do kalenicy.

Anna Sokołowska Kierownik Zespołu Urbanistycznego Zachód w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta powiedziała, że jakąś wysokość należy ustalić i że w planie tak zaproponowano. Dodała, że zasypana skarpa ma ok. 18 m. Posiłkowała się mapką, która stanowi załącznik nr 6 do protokołu.

Radny Marek Duklanowski zapytał wnioskodawcy jaka wysokość jest potrzebna do obsługi hali, która ma powstać w tym miejscu. Dodał, że nie ma nic przeciwko całości, tylko nie podoba mu się określenie wysokości do kalenicy. Powiedział, żeby nie było wyżej jak te budynki gospodarcze, które znajdują się na tyłach domów przy ul. Wierzbowej.

Przemysław Sakowski Architekt odpowiedział, że 7-8 m.

Jerzy Bogacki powiedział, że maksymalna wysokość może zostać obniżona. Dodał, że można wprowadzić zapis, że budynek nie może być wyższy niż aktualny budynek głównego warsztatu.

Przewodniczący Komisji Władysław Dzikowski zapytał Panią Kierownik Sokołowską na ile metrów aktualnie zezwala plan z miejsca parkingu do kalenicy.

Anna Sokołowska odpowiedziała, że 28 m n.p.m.

Radny Marek Duklanowski stwierdził, żeby zapisać w planie tak jak Pan Bogacki powiedział, że budynek nie może być wyższy niż aktualny budynek głównego warsztatu.

Przewodniczący Komisji Władysław Dzikowski wyjaśnił, że obawa jest taka, że w tym miejscu powstanie coś innego niż jest na wizualizacji i w aktualnych planach. Zapytał czy wnioskodawca akceptuje propozycję zmian, że wysokość budynku nowej hali będzie mogła być maksymalnie do wysokości budynku jak aktualna część warsztatowa.

Jerzy Bogacki zgodził się z propozycją wniesienia takich zmian.

Przewodniczący Komisji Władysław Dzikowski wyjaśnił, że uczestniczymy w drugiej części wizji lokalnej na prośbę Radnej Małgorzaty Jacyny – Witt. Dodał, że Komisja w pierwszej części wizji uczestniczyła na terenie wnioskodawcy.

Radna Małgorzata Jacyna – Witt powiedziała, że jest mieszkanką ul. Wierzbowej i wraz z sąsiadami składali 27 wniosków do Biura Planowania Przestrzennego Miasta, które nie zostały przedstawione Radnym. W tych wnioskach wyrażono zgodę, aby tereny te przeznaczone były pod budownictwo mieszkaniowe. Dodała, że mieszkańcy nie wyrażają zgody na wybudowanie warsztatu samochodowego o powierzchni 2000 m2 przez dealera Mercedesa.

Przewodniczący Komisji Władysław Dzikowski wyjaśnił zebranym, że teren zabudowy został oznaczony przez wnioskodawcę. Dodał, że jest to maksymalna linia zabudowy. Wysokość tej zabudowy będzie nie wyżej jak istniejący obiekt części warsztatowej.

Radny Marek Duklanowski powiedział, że w dniu dzisiejszym Komisja podjęła decyzję, że będzie zmiana zapisów w mpzp, aby maksymalną wysokość ustalić na poziomie wysokości aktualnego warsztatu.

Radna Małgorzata Jacyna – Witt zapytała, czy będzie można zasypać dół, ponieważ tu są wody gruntowe i jeżeli ten dół zostanie zasypany to nasze domy, które wybudowane są na glinie zostaną zalane.

Anna Sokołowska powiedziała, że do mpzp dopiszemy zakaz makroniwelacji terenu.

Wobec powyższego Komisja po przeprowadzonej wizji lokalnej, w wyniku głosowania: za-6, przeciw-1, wstrzym.-1 podjęła stanowisko: zgłasza wnioski do projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Gumieńce - Słowieńsko 2":

  1. obniżyć wysokość nowej zabudowy salonu do wysokości istniejącego salonu (nowej części od strony północnej),
  2. wprowadzić zakaz nasypywania gruntów w celu uniknięcia zasypania i podniesienia poziomu terenu.


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Marta Czapiewska
Główny Specjalista BRM
 Władysław Dzikowski

udostępnił:
BRM
wytworzono:
2017/01/05
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Marta Czapiewska
dnia:
2017/02/02 12:04:27
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Czapiewska 2017/02/02 12:04:27 Nowa pozycja
Marta Czapiewska 2017/01/17 14:13:23 Nowa pozycja
Marta Czapiewska 2017/01/05 13:39:34 Nowa pozycja
Marta Czapiewska 2017/01/05 13:38:53 Nowa pozycja
Marta Czapiewska 2017/01/05 08:43:29 Nowa pozycja