Społeczna Rada Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
03-Protokół nr 3 z posiedzenia w dniu 17.04.2007 r.
PROTOKÓŁ NR 3
z posiedzenia Społecznej Rady Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie
w dniu 17.04.2007 r.
I. Rozpoczęcie spotkania: godzina 1300
II. W spotkaniu udział wzięli:
- Dariusz Matejski - Przewodniczący Społecznej Rady – Z-ca Dyrektora WGKiOŚ UM
- Katarzyna Marlicz – V-ce Przewodnicząca Społecznej Rady - Radna Rady Miasta
- Michał Górski - WGKiOŚ UM
- Anna Kiepas – Kokot – Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami O/Szczecin (TOZ)
- Józef Krzempek – Liga Ochrony Przyrody (LOP)
- Wioletta Nowak – Związek Kynologiczny w Polsce (ZK)
- Teresa Piątkiewicz – Zwierzęcy Telefon Zaufania Szczecin (ZTZS)
- Barbara Zorga – Zachodniopomorskie Towarzystwo Ekologii Praktycznej (ZTEP)
- Dorota Bindaszewska – Zakład Usług Komunalnych (ZUK)
- Małgorzata Radlmacher – wolontariusz w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
- Sebastian Wypych – Biuro Promocji i Informacji UM
- Julia Augustyniak – Canis Gratia e.V.
- Marcin Śliżewski – redakcja internetowej strony „schronisko.net”
III. Przebieg spotkania:
1. Pan Marcin Śliżewski administrator strony internetowej Schroniska, zaproszony przez Panią Barbarę Zorgę, wyraził chęć pomocy w prowadzeniu adopcyjnej strony interne-towej dla zwierząt ze szczecińskiego Schroniska. Pan Śliżewski proponuje, aby strona ta zawierała informacje o zwierzętach zagubionych wraz ze zdjęciami oraz część adopcyjną z informacją o zwierzęciu, jego opisem i zdjęciem.
Pani Anna Kiepas – Kokot skierowała pytanie do członków Rady o wypowiedzenie się na temat oczekiwań wobec strony internetowej szczecińskiego Schroniska, elementów i in-formacji jakie powinna zawierać. Propozycje omawiane będą na najbliższym spotkaniu.
2. Pani Małgorzata Radlmacher zaproponowała, aby przy adopcji zwierząt chorych zawierać umowy adopcyjne, w których byłby opisany stan zdrowia zwierzęcia, a w przypadku choroby zostałaby sprecyzowana pomoc Schroniska w dalszym leczeniu. Proponuje 2 tyg. opiekę nad chorym zwierzęciem przez lekarzy weterynarii na koszt Schroniska. Rozwiałoby to obawy przyszłego właściciela związane z ewentualnymi kosztami leczenia i jednocześnie pozwoliło zwiększyć adopcję.
Propozycja 2 tyg. opieki zdrowotnej przez Schronisko będzie szczegółowo omawiana na spotkaniu, w którym udział weźmie przedstawiciel Schroniska.
3. Odczytanie protokołu ze spotkania członków Rady w dniu 27.03.07 r.
Pani Barbara Zorga zwróciła uwagę, że w protokole nie ma zapisów odnośnie wyników gło-sowania w sprawie przyjmowania do Schroniska kotów wolno żyjących.
4. Dokończenie omawiania postulatów zaproponowanych przez TOZ O/Szczecin z dnia 16.03.br.
1) Eutanazja psów agresywnych
Pani Anna Kiepas – Kokot uważa, że w Schronisku powinna być prowadzona selekcja zwierząt agresywnych, by nie zagrażały innym zwierzętom i ludziom. Należy zrezygno-wać z adopcji psów agresywnych i dopuścić możliwość ich eutanazji. Prezes TOZ propo-nuje, aby ocena zachowań psów i selekcja była prowadzona przez kogoś z zewnątrz, kto nie jest związany ze Schroniskiem. O cechach agresywności psa powinien zostać poin-formowany przyszły właściciel podczas adopcji. Pani Anna Kiepas-Kokot wraz z p. Wio-lettą Nowak zadeklarowały chęć znalezienia właściwej osoby, która jako wolontariusz będzie wykonywała takie czynności.
2) Bezwzględne kwarantannowanie wszystkich psów wprowadzanych do Schroniska z możliwością wydania do adopcji w okresie kwarantanny psów z grupy małego ii śred-niego ryzyka.
Pani Anna Kiepas – Kokot uważa, że ze względu na występowanie trzech grup ryzyka: wysokiego, średniego i niskiego należy ściśle przestrzegać grupowania zwierząt w okre-sie kwarantanny. Dopuszcza się grupowanie zwierząt średniego i niskiego ryzyka. Zwie-rzęta wysokiego ryzyka powinny być oddzielone.
3) Kompleksowa elektroniczna baza danych powiązana z ofertą adopcyjną na stro-nach internetowych.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaproponowało stworzenie bazy danych właścicieli, zrzekających się zwierząt, celem wyeliminowania osób nieodpowiedzialnych, które po-nownie zgłaszają chęć podjęcia adopcji.
5. Sprawy różne.
Zmiana terminów posiedzenia: członkowie Rady ustalili, że spotkanie Społecznej Ra-dy powinny odbywać się częściej, tj. 2 razy w miesiącu.
Na tym spotkanie zakończono.
- udostępnił:
- Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
- wytworzono:
- 2007/07/11
- odpowiedzialny/a:
- Dariusz Matejski
- wprowadził/a:
- Michał Górski
- dnia:
- 2008/04/21 14:08:48
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Michał Górski | 2008/04/21 14:08:48 | nowa pozycja |
Michał Górski | 2007/07/11 13:35:55 | nowa pozycja |